Закон про мобілізацію опубліковано: точна дата, коли почнуть діяти нові норми
Джерело:
Голос УкраїниУ офіційному виданні Верховної Ради "Голос України" опублікували закон про мобілізацію. Він набуде чинності через місяць з дня, наступного до дати його оприлюднення.
Зазначимо, що днем раніше закон підписав Володимир Зеленський. Що відомо про закон №10449 – передає 24 Канал.
Дивіться також Мобілізація по-новому: як працюватиме ухвалений законопроєкт
Закон опубліковано
Парламентське видання "Голос України" 17 квітня опублікувало закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
Цей закон набирає чинності через один місяць із дня, наступного за днем його опублікування,
– вказано у виданні.
Отже, новий закон набуде чинності вже з 18 травня.
Що передбачає новий закон
Після оприлюднення закону у "Голосі України" чоловіки у віці 18 – 60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Певний час триватиме перехідний період.
Також після публікації Кабінет Міністрів повинен:
- упродовж місяця переглянути порядок бронювання військовозобов'язаних та ухвалили нові нормативно-правові акти, а також забезпечити роботу при ЦНАПах та центрах зайнятості рекрутерів для війська;
- протягом 2 місяців забезпечити створення та функціонування електронного кабінету військовозобов'язаного;
- протягом 3 місяців – внести до парламенту законопроєкти, які забезпечать ротацію, звільнення та реабілітацію військовослужбовців під час воєнного стану.
Пункти нового закону
- Е-кабінет військовозобов'язаного буде добровільним інструментом і дасть змогу оновлювати дані без потреби приходити у ТЦК. У Міноборони пояснили, що електронний кабінет буде створено автоматично, але реєструватися там людина зможе за бажанням.
- Чоловіки за кордоном без військо-облікових документів (квитка чи посвідчення) не зможуть ані оформити паспорт чи закордонний паспорт, ані скористатися консульськими послугами. Вони також повинні оновити свої дані.
- Чоловіки віком від 18 до 60 років мають носити з собою військово-облікові документи – військовий квиток чи посвідчення військовозобов'язаного.
- Закон дозволяє ТЦК забирати транспортні засоби у підприємств та громадян, які мають більше ніж одну машину у власності, на потреби ЗСУ. Протягом місяця після демобілізації автомобілі мають повернути їх власникам.
- Закон запроваджує замість строкової базову військову службу та базову загальновійськову підготовку.