Війна всередині кланів Росії неминуча: хто може відтіснити представників Шойгу
Британська розвідка повідомила, що спецслужби Росії взялись за ще одного заступника голови міноборони Сєргєя Шойгу. Мовиться про Руслана Цалікова, якого також допитали у справі про корупцію.
Політолог Ігор Рейтерович розповів 24 Каналу, що у Росії ми спостерігаємо серйозну внутрішню боротьбу. Шойгу намагаються відтіснити від впливів на певні процеси.
Дивіться також Чи можливий переворот у Росії: доктор історичних наук оцінив сили Путіна втримати владу
Як розвиватиметься ситуація
За словами політолога, ключовим у цій історії є навіть не політична складова, а чисто економічна. Адже на тлі усіх подій: війни, санкцій, корупції – єдиним місцем, де ще можуть заробити гроші російські олігархи є військово-промисловий комплекс.
ВПК отримує велике фінансування з бюджету, й точно дає можливість займатися величезною корупцією. Тому ми бачимо змагання за те, хто сидітиме на цьому грошовому потоці.
Всі прекрасно знають, що Іванов (заступник Шойгу, якого вже затримали – 24 Канал) роками брав хабарі й заробив мільярди. Але, звісно, його затримали не за це, а тому, що одна група вирішила "посунути" представників клану Шойгу та посадити туди своїх людей,
– розповів Ігор Рейтерович.
Далі можна очікувати судів, нових підозр, аж поки злочинна система знову не увійде у стан рівноваги. А це можливо, коли будуть трохи перерозподілені грошові потоки.
"Але у перспективі війна всередині цих кланів неминуча. Вона рано чи пізно спалахне. Можливо, після смерті Путіна, або ще за його життя", – зауважив політолог.
Зараз між олігархами та групами впливу розподілені певні сфери: соціальна, економічна, військова. Але оскільки цих сфер стає менше – боротьба наростатиме. Для України це непогано, адже мовиться про нестабільність внутрішньої системи ворога.
Хто може виступити проти клану Шойгу
Насправді на такий вчинок можуть наважитися чимало людей. Насамперед мовиться про силовиків та спецслужбістів, наприклад, секретаря Ради Безпеки Росії Ніколая Патрушева. Не варто думати, що система російської влади монолітна, адже це зовсім не так.
Є люди, пов'язані зі збройними силами та Сєргєм Шойгу, є фсб, розвідувальні служби й у них конкуренція один з одним. Також є група так званих технократів, які багато років працюють разом з Сєргєм Кірієнко – директором "Росатома",
– розповів політолог.
Він додав, що оголошені підозри заступникам Шойгу насправді можуть бути спрямовані саме на очільника міноборони. Тобто це лише прикриття, щоб тиснути на самого Шойгу. До того ж за звинуваченнями у корупції можуть ховатися підозри у державній зраді.
“Я думаю, що це лише початок, бо є люди, які можуть кинути виклик, навіть таким потужним фігурам, як міністр оборони – людині, яка входить до найближчого оточення Путіна. Але імідж Шойгу після 24 лютого 2022 року сильно змінився і не в кращий бік, зокрема в очах Путіна. Все це на тлі невдалої війни проти України", – підсумував Ігор Рейтерович.
Арешт заступника Шойгу: головне
- Про затримання заступника голови міноборони Тимура Іванова стало відомо 23 квітня. Речник Путіна заявив, що сам Сєргєй Шойгу знав про цю ситуацію. Коли саме відбувся арешт невідомо, адже ще 23 квітня Іванов був присутній на нараді, яку проводив Шойгу. Тепер він у СІЗО за звинуваченням у хабарництві.
- Згодом стало відомо, що Головне управління розвідки, в результаті кібератаки, могло заволодіти секретною інформацією, яку зберігав Іванов. Хоч Росія намагалася приховати свої сервери, але операція українських розвідників була успішною. Російські ЗМІ також повідомляли, що причиною арешту Іванова може бути не хабарництво, а державна зрада.
- Британська розвідка назвала затримання заступника Шойгу – скандалом десятиліття для російського міноборони. Іванов вступив на свою посаду ще у 2016 році й відтоді заробив чималі статки. У 2018 році він вже мав у власності 22 автомобілі. Британські розвідники зауважили, що такий розкішний спосіб життя не відповідав заклику Путіна творити еліту з "героїв так званої сво".