Демонстративний акт: що хотіла показати Росія провокацією із судном у Чорному морі
Росія 13 серпня нібито зупинила та оглянула судно під прапором Палау в нейтральних водах Чорного моря. Такими діями країна-агресорка хотіла продемонструвати всю "серйозність" рішення про вихід із зернової угоди.
Російський правозахисник Марк Фейгін сказав 24 Каналу, що провокація Кремля в Чорному морі становить чергове порушення міжнародного права.
До теми Росія нібито зупинила в Чорному морі судно, яке рухалось в Ізмаїл: що ж сталося насправді
"Я думаю, це був демонстративний акт. Мовляв, їхнє рішення серйозне", – зазначив Фейгін.
Прикметний факт "інциденту" полягає в тому, що нібито затриманий корабель був саме під прапором Палау, а не турецький чи ізраїльський. Навряд чи росіяни наважились на провокацію проти таких суден.
Зверніть увагу! Розслідувачі InformNapalm спростували заяву російського міноборони про "успішний огляд судна". Насправді корабель "Сукра Окан" не підкорився вимогам окупантів застопорити хід, а просто тимчасово змінив курс у напрямку берега територіальних вод Туреччини.Яка може бути реакція на "інцидент"
Будь-яка дипломатична відповідь на провокацію Росії не має сенсу, адже країна-агресорка не перебуває всередині системи міжнародного права.
"Але, можливо, якесь російське судно оглянуть десь у районі турецьких вод", – припустив Фейгін.
Як відомо, Росія заявила, що розглядатиме як військові всі судна, що прямуватимуть Чорним морем до українських портів. Україна відповіла дзеркальною заявою щодо кораблів, що прямуватимуть до російських портів.
"Затримання" судна в Чорному морі: реакція України
- Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк заявила, що росіяни вкотре збрехали, оскільки жодні інші офіційні джерела не підтвердили "інцидент".
- Речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук також має сумніви щодо оригінальності відео "затримки судна".
- У МЗС України назвали дії Росії в Чорному морі провокативними. Там наголосили, що дії країни-агресорки є грубим порушенням Статуту ООН, Конвенції ООН з морського права та інших норм міжнародного права.