Окупанти можуть взяти зразки із ЗАЕС, – полковник запасу про заяву Шойгу щодо ядерної бомби

24 жовтня 2022, 10:00
Читать новость на русском

Міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив, що Україна нібито готує "брудну бомбу", яку, мовляв, хоче використати проти Росії. Водночас Україна точно не зацікавлена в розробці такої зброї, позаяк це має низку вагомих екологічних та політичних ризиків.

Виглядає так, що риторикою про "брудну бомбу" Росія намагається якось компенсувати свої провали на фронті. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.

Зверніть увагу Не повірили: Франція, Туреччина та Велика Британія відреагували на дзвінок Шойгу

Специфічний тероризм

Експерт зазначив, що заяви Шойгу брехливі, позаяк Україні не потрібна "брудна бомба", "радіоактивні наслідки якої вже у цьому житті неможливо буде прибрати".

Нам це точно не треба. Виконувати таке завдання – це собі "в колінку" вистрілити. Ми цього точно робити не будемо. А ось такі заяви Шойгу, як міністра країни-агресорки, яка зараз на Запорізькій станції, де є сховище відпрацьованого ядерного палива, означають, що вони можуть легко взяти певні зразки, розпилити їх й далі вже знову "повісити" на це нас,
– підкреслив Світан.

За його словами, "брудна бомба" – це бомба на основі відпрацьованого ядерного палива: після вибуху паливо розпорошується і як хмара йде на якусь територію та випадає опадами.

"Це і є "брудна бомба". Це зараження ядерними відходами. Прибрати його практично неможливо, оскільки воно йде в ґрунт й далі підсвічується кілька років, десятиліть, а то й тисячоліть. Приблизно така ж картина була в районі Чорнобиля: вибух здебільшого був тепловий, а далі ядерне паливо розлетілося певною територією", – додав фахівець.

Він вказав, що хмара з Чорнобиля здебільшого не розсіялась в Україні, а пішла на території Росії та Білорусі.

Для чого Росії істерика щодо "брудної бомби": дивіться відео

Для чого це Росії

Експерт зауважив, що за певними "слідами" можна визначити, з якого реактора ядерне паливо взяли та яка реакція відбувалася.

"Єдине питання – якщо окупанти розкрили контейнери з ядерним паливом на ЧАЕС, коли вони знаходилися там на початку цього року, якщо там є пошкоджені контейнери, і якось це паливо викрали звідти, то вони можуть його використати. Тобто самі виконати завдання щодо вибуху такого роду "брудної бомби", – переконаний оглядач.

Читайте також Путін у розпачі і може звернутись по допомогу до КНДР: у Держдепі розкрили деталі

На його думку, заяви Шойгу про "брудну бомбу" лунають з Кремля тому, що росіяни програють по всій лінії фронту.

Вони мають завдання завдати в інших місцях максимальної поразки українцям. Ми це бачимо з бомбардування нашої інфраструктури та вбивства мирних жителів. Вони можуть розв'язати питання щодо такого роду бомби. А нам займатися дезактивацією цієї території – це займе дуже багато сил, коштів та великої репутаційної проблеми для України,
– резюмував Світан.

Вас також може зацікавити – які козирі є ще у Путіна: дивіться відео

У Кремлі істерять через "брудну бомбу": що відомо

  • 23 жовтня Сергій Шойгу зателефонував міністрам оборони Франції, Туреччини та Великої Британії, заявивши, що Україна начебто хоче застосувати "брудну бомбу".
  • Президент України Володимир Зеленський зауважив, що якщо Росія телефонує і розповідає, що нібито Україна щось готує, то це означає одне: Росія вже все це і підготувала.
  • Через нову дезінформаційну кампанію Росії, міністр оборони України Олексій Резніков запросив в Україну моніторингові місії ООН та МАГАТЕ і сказав, що для них відкриті усі ядерні об'єкти. При цьому він наголосив, що українська сторона вимагає дотримання 4 пункту Будапештського меморандуму.
  • Експерти вважають, заяви Шойгу робилися для залякування західних партерів, які допомагають Україні.