Глава держави розповів, що в усіх регіонах України, які стали мішенню терористичної російської атаки 22 жовтня, вже відновили технічну можливість постачання електрики. Він подякував усім, хто безупинно працював, щоб дати людям світло, повідомляє 24 канал.

Цікаво ЗСУ диктують свої умови на полі бою: у чому успіх масштабного контрнаступу на Сході України

Українцям досі слід економити електроенергію

Зеленський зазначив, що, звичайно, у багатьох містах та районах українським енергокомпаніям доводиться застосовувати графіки стабілізаційних відключень. Це відбувається для того, щоб в усіх українців був доступ до енергії в умовах, коли її виробництво неможливе в достатньому обсязі.

Відновити зруйновані ударами терористів енергооб'єкти – це значно довша та складніша справа, але з часом ми й це забезпечимо. З часом. Цей час потрібно пройти. Тому і сьогодні, й надалі, як і раніше, потрібно дуже свідомо споживати електрику. Будь ласка, не забувайте обмежувати використання непотрібної та енергозатратної техніки,
– наголосив президент.

Глава держави окремо звернувся до очільників громад і мерів українських міст з проханням прослідкувати, щоб енергія не витрачалась даремно.

"Нині точно не час для яскравих вітрин та вивісок. Потрібно дуже ощадливо ставитися до енергоспоживання в публічному просторі", – пояснив Зеленський.

Він додав, що також продовжується відновлення й на деокупованій території. Щодня президент отримує нові звіти про підключення до газу, води, електрики сотень домогосподарств у звільнених районах. Зокрема, за 23 жовтня:

  • лише у двох районах Харківської області 346 абонентів – знову з газом;
  • Вовчанськ – іще 750 абонентів з електрикою;
  • Ізюм – іще 300 абонентів з електрикою.

"Це постійна робота, яка не припиняється жодного дня і триває на усій звільненій території України. Усюди, куди Росія принесла смерть і деградацію, ми повертаємо нормальне життя. Саме це – про українців", – зауважив глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Актуально Загроза масового вбивства: Bild показав інфографіку затоплень в разі підриву Каховської ГЕС

Росія залишає за собою лише могили та зруйновані міста

Зеленський зауважив, що там, де Україна, ніколи не знищується життя.

А ось там, де і куди приходить Росія, вона всюди залишає по собі масові могили, катівні, зруйновані міста й села, заміновану землю, знищену інфраструктуру, природні катастрофи,
– додав президент.

Тому, за його словами, коли сьогодні російський міністр оборони влаштовує телефонну карусель і обдзвонює іноземних міністрів із розповідями про так звану "брудну ядерну бомбу", усі все добре розуміють.

"Розуміють, хто є джерелом усього брудного, що тільки можна уявити у цій війні", – зазначив глава держави.

Він наголосив, що:

  • Це Росія влаштувала шантаж радіаційною катастрофою на Запорізькій АЕС.
  • Це траєкторія російських ракет пролягає зокрема над українськими атомними об'єктами.
  • Це російські військові замінували дамбу й агрегати Каховської ГЕС і шантажують їхнім підривом.
  • Це Росія використовує фосфорні боєприпаси, заборонені протипіхотні міни та увесь спектр озброєнь проти цивільної інфраструктури.

"Україна – це завжди про відновлення. Завжди про життя. І якщо хтось і може застосувати ядерну зброю в нашій частині Європи, то це лише один суб'єкт – і цей суб'єкт як раз і наказав товаришу Шойгу кудись там телефонувати", – пояснив Зеленський.

За його словами, якщо Росія телефонує і розповідає, що нібито Україна щось готує, то це означає одне: Росія вже все це і підготувала.

Варто прочитати Friendly fire між підрозділами ворога та 50 "200-тих" в Енергодарі: головне від Генштабу

Світ повинен відповісти на дії окупантів

Глава держави вважає, що зараз світ повинен максимально жорстко відреагувати.

Якщо Росія підготувала чергове підняття ставок і черговий ескалаційний крок – вона вже зараз, превентивно і до будь-якого нового свого "бруду", має побачити, що світ це не проковтне,
– додав Зеленський.

Він зазначив, що навіть сама російська погроза ядерною зброєю – тим паче проти України, яка віддала свій ядерний арсенал під обіцянки безпеки з боку найбільших ядерних держав, – це підстава і для санкцій, і для ще більшого посилення підтримки.

"Бо чим міцніше нас підтримують, тим швидше закінчиться ця війна і будь-які можливі російські погрози. Коли держава-терорист підіймає ставки, вона повинна відчути, що це не спрацює", – заявив президент.

Зеленський розповів, що на наступному тижні пояснювати, що відбувається – буде завданням номер один для української дипломатії.

"І я впевнений: світ буде з нами. Світ зрозуміє. Дуже важливо, що сьогодні з нашого порту вийшло вже шосте судно з продовольством, яке зафрахтоване в межах Всесвітньої продовольчої програми ООН. Це судно прямує до Ємену, з пшеницею", – зауважив глава держави.

За його словами, Ефіопія, Ємен і Афганістан – це 3 країни, які вже отримали продовольство завдяки українському експорту і продовольчій програмі ООН.

"Саме такі програми – це те, про що ми в Україні думаємо. Як допомогти вийти з кризи – а не як створити кризу. Як допомогти розв'язати проблему – а не як загнати когось в проблему. Як відновити зруйноване – а не зруйнувати ще більше. Це те, що відрізняє Україну від Росії. Це те, завдяки чому ми зрештою переможемо. Бо ми воюємо і працюємо заради життя. Слава Україні!" – підсумував Зеленський.

Варто подивитися – Зеленський назвав умову для переговорів з Росією: відео