Доки нема винищувачів: увесь тягар вогневого ураження ворога лежить на артилерії
В умовах активних бойових дій потрібно постійно поповнювати запаси снарядів. Зокрема, німецька компанія Rheinmetall створить в Україні підприємство з виготовлення боєприпасів.
Військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков наголосив 24 Каналу, що доки Україна не отримала відповідну кількість авіації, увесь тягар вогневого далекобійного ураження лежить лише на артилерії.
До теми У Rheinmetall розкрили деталі співпраці з Україною: де запустять підприємство і які його плани
"Снарядів не може бути мало. Практика доводить, що навіть маючи авіацію та локальну перевагу в повітрі, без артилерії не можна обійтись", – констатував Катков.
Україні потрібно більше артилерійських снарядів: дивіться відео 24 Каналу
За його словами, снаряди значно здорожчали, і ця тенденція зберігатиметься, тому що бракує виробничих потужностей. Це пов'язано з тим, що протягом останніх років у світі загалом зменшили обсяги виробництва боєприпасів.
В Україні перезапустять оборонний комплекс
У нашій країні почались незворотні процеси переоснащення армії та оновлення оборонного комплексу. Ця сфера залишатиметься в центрі уваги нашої влади, допоки існуватиме країна-агресорка.
Тут доречно згадати Міжнародний форум оборонних індустрій, який вперше відбувся в Києві 30 вересня. На заході президент Володимир Зеленський анонсував створення Оборонного фонду, а також Альянсу оборонних індустрій, до якого вже долучились 13 країн.
До слова, за півтора року в Україні може з'явитись завод з виробництва безпілотників. Для цього турецька компанія Baykar надасть Україні 100 мільйонів доларів. Крім підприємства, планують побудувати також сервісний центр і головний офіс.
Військова допомога Україні: останні новини
- Як відомо, 11 жовтня в Брюсселі відбулось 16-те засідання "Рамштайну". Наші партнери долучаються до коаліцій з посилення спроможностей України – танкова, CV90, IT, розмінування, F-16, Future Force.
- США оголосили про новий пакет допомоги Україні в розмірі 200 мільйонів доларів. Зокрема, він містить боєприпаси для ракетно-артилерійських систем HIMARS та артилерійські снаряди калібру 155 і 105 міліметрів.
- Радник голови ОПУ Михайло Подоляк вважає пріоритетним виробництво власних ракет. За його словами, уже є відпрацьовані експериментальні зразки з дальністю 750 – 1000 кілометрів.