Про це 24 Каналу розповів радник Офісу Президента України Михайло Подоляк. Він наголошує, що Україна має свої власні зразки далекобійної зброї, однак потребує фінансових інвестицій для розширення виробничих потужностей.

Дивіться також Українські винахідники представили "плащ-невидимку" для військових

Як Україні зупинити російські обстріли

Сили оборони України досягли значних успіхів у використанні ударних дронів із великим радіусом дії, які вражали ворожі об'єкти навіть у Підмосков'ї. Однак для того, щоб досягти повного паритету в ударному озброєнні з агресором, нашим військовим потрібні й інші зразки зброї.

Якщо ми хочемо мати паритет, то потрібно не лише дронове виробництво, а ракетне виробництво. І в нас є вже відпрацьовані експериментальні зразки, які мають 750 – 1000 кілометрів дальності,
– зазначив Подоляк.

Втім, для досягнення рівності з Росією в цьому компоненті озброєння Україні необхідно масштабувати своє виробництво. І для того, щоб це здійснити, держава прагне залучити додаткові інвестиції в українську оборонну промисловість.

"Україна не може побудувати за пів року, наприклад, тисячу ракет, чи дві тисячі ракет. Але виробництво є, ми інвестуємо в це все. Ви ж бачили форум оборонних індустрій, де було підписано два десятки попередніх контрактів щодо військового виробництва. Держава над цим працює", – запевнив посадовець.

Михайло Подоляк про потреби української оборонної галузі: дивіться відео

Також радник ОПУ зазначив, у виробництво якої зброї Україна прагне інвестувати. За його словами, це:

  • дрони різних модифікацій, в тому числі – потужні й з великим радіусом ураження;
  • ракети українського виробництва для знищення російської логістики на окупованих територіях;
  • артилерійські й танкові снаряди різних калібрів.

Що відомо про українську далекобійну зброю

  • Одним із перших українських дронів зі значною дальністю ураження став "Бобер", гроші на який збирали в тому числі й українські волонтери. Військові оглядачі припускають, що саме він атакував об'єкти поблизу Москви у серпні.
  • Також відомо, що Україна змогла модернізувати ракету "Нептун" для наземного застосування. Саме цими ракетами Сили оборони завдавали ураження по російському ППО на Кримському півострові.
  • Серед іншої зброї, яка гіпотетично може мати великий радіус дії, варто згадати й комплекс "Грім-2". Він був вироблений ще перед повномасштабним вторгненням на кошти Саудівської Аравії й теоретично міг завдавати ураження до 500 кілометрів. Минулого разу журналісти припускали, що Україна могла його використати для удару по аеродрому в Саках, однак доказів цьому немає.