Зеленський виступив на Генасамблеї ООН: основні тези – відео
Президент Володимир Зеленський 23 вересня виступив на урочистому засіданні Генасамблеї ООН. Глава держави говорив про війну на Донбасі, анексію Криму, недосконалість механізмів ООН та коронавірусну кризу.
Виступ Володимира Зеленського відбувався в онлайн-форматі, повідомляє 24 канал.
До речі Зеленський в ООН порівняв агресію Росії з початком Другої світової: відео
Про що говорив Зеленський
Президент наголосив, що Україна була, є і буде для ООН надійним партнером навіть попри те, що тепер нас розділяють тисячі кілометрів. За словами Зеленського, рік тому ніхто не міг уявити, що 2020 влаштує світу такий "краш-тест": країни закриють кордони, а засідання Генасамблеї ООН відбуватимуться в онлайні.
Зеленський наголосив, що в такий час доречно згадати про Другу світову війну.
Світ нагадував солдата, який рухався скривавленим полем, де хвилину тому гриміли вибухи. Знесилений, спустошений, розгублений, але живий,
– додав президент.
Зеленський нагадав, що 24 жовтня 1945 року країни-засновниці ООН відкинули всі протиріччя та об'єднались, аби зробити світ кращим.
Про війну на Донбасі
Глава лержави нагадав, що ООН стала "програмним забезпеченням", яке вберегло світ від критичних помилок. Однак, за його словами, "система все частіше починає давати збій".
Я кажу про це як глава держави, у якої у 21-му столітті Російська Федерація анексувала півострів Крим. Держави, яка сьомий рік стримує її військову агресію на Донбасі. Які почуття були б у засновників ООН, якби вони дізналися, що 75 років потому у центрі Європи буде йти війна?
– наголосив очільник України.
Водночас Зеленський стверджує, що Україні вдалося розблокувати діалог. Зокрема, держава відновила зустрічі лідерів країн нормандського формату, досягла суттєвого прогресу у взаємному звільненні утримуваних осіб, а з 27 липня почався режим всеосяжного припинення вогню.
Про наступні кроки для закінчення війни
Президент нагадав про важливість перемир'я на Донбасі. За словами Зеленського, протягом останніх років Україна довела, що дійсно прагне миру.
Наступними кроками у прагненні миру мають стати:
- виведення незаконних збройних формувань і озброєнь з окупованих територій;
- повернення контролю над державним кордоном;
- відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародних кордонів.
Президент подякував міжнародним партнерам за допомогу та підтримку на шляху до миру.
До теми Рана у центрі Європи кровоточить, – Зеленський в ООН анонсував створення кримської платформи
Про недосконалість механізмів ООН
Зеленський наголосив, що неприпустимо, коли суверенітет незалежної країни порушує постійний учасник Радбезу організації. За словами президента, це доводить, що механізми 1945 року працюють не до кінця. Глава держави наголосив, що це може привести до подальшого знецінення Ради Безпеки.
Президент додав, що Україна братиме активну участь у процесі реформування Радбезу, тому що цей орган має стати більш представницьким, прозорим, збалансованим та ефективним.
Про анексію Криму та міжнародну Кримську платформу
Зеленський говорив і про анексію Криму Росією, порушення прав людини на півострові, зокрема, у стосунку до кримських татар.
Посилюється мілітаризація півострова та акваторій поруч із ним, що порушує безпековий баланс Чорноморського регіону. Чи змінили б вони щось у Статуті та механізмах ООН, якби знали, що через 75 років унаслідок війни на Донбасі буде 14 тисяч загиблих і майже півтора мільйона людей втратять свої домівки?
– наголосив Зеленський.
Зеленський запросив міжнародних партнерів України до участі у створенні міжнародної Кримської платформи. Її мета полягатиме у спільних діях для захисту прав кримчан та деокупації півострова.
Крім цього, президент закликав підтримати оновлену резолюцію щодо прав людини в Криму. Резолюцію винесуть на розгляд асамблеї до кінця цього року.
Про створення у Києві штаб-квартири офісу з протидії дезінформації
Очільник України додав, що країна з 2014 року активно протидіє пропаганді та інформаційним атакам. Тож Україна готова ініціювати створення у Києві штаб-квартири міжнародного офісу з протидії дезінформації та пропаганді.
"На Асамблеї торік я сказав: більше немає поняття чужої війни. Наша планета вже не така велика. Це доводить справа МН17. Це доводять кліматичні загрози. Це доводять інформаційні загрози світу. Коли дезінформація та фейк-ньюз можуть впливати на світові ринки, біржі та навіть виборчий процес", – додав президент.
До речі Система все частіше дає збій, – Зеленський в ООН про війну на Донбасі і наступні кроки
Про коронавірус та кризу
За словами Зеленського, коронавірус нещадний до будь-кого.
COVID-19 показав, що глобальний світ – це не тільки світ без кордонів, це й глобальна відповідальність, коли до протидії спільним загрозам має бути залучено не 7, не 20, а щонайменше 193 країни,
– наголосив він.
Зеленський додав, що навряд чи це остання пандемія у світі, тож країни повинні вийти з кризи більш підготовленими. Доступ до обмежених ресурсів лише поглибить проблему. За словами президента, очікувані цифри падіння ВВП подекуди – двозначні. Тож Україна не може залишитися осторонь і готова зробити свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки людства.
Дивіться весь виступ Зеленського у Генасамблеї ООН:
Що відомо про 75 сесію Генасамблеї ООН
- Щороку у вересні у Нью-Йорку проходить нова сесія Генеральної асамблеї ООН.
- У 2020 році святкують 75 річницю заснування ООН. Офіційне відкриття сесії відбулось 15 вересня.
- 21 вересня пройшло урочисте відзначення річниці, 22 вересня почались загальні дебати краї-учасників.
- Президент Росії Володимир Путін виступив 22 вересня теж виступив на сесії. Це сталось вперше з 2015 року. Глава РФ переконував, що світову економіку не вдасться швидко відновити та скаржився на санкції.
- Цьогоріч Зеленський вже виступав в ООН. 22 вересня президент у своїй промові порівняв агресію Росії із початком Другої світової війни.