Зеленський доручив перевірити готовність до нападу з Білорусі у 4 областях, – Данілов
Джерело:
"Говорить великий Львів"Володимир Зеленський 15 червня зібрав засідання щодо можливої загрози нового вторгнення з боку Білорусі. Він доручив перевірити готовність у чотирьох областях.
Так, президент зібрав засідання ставки головнокомандувача. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.
Зауважте У Білорусі розгорнули пункти прийому мобілізованих, – Генштаб
Крім РНБО, є ставка верховного головнокомандувача… Вчора (у середу 15 червня – 24 канал) президент зібрав ставку, і проговорювалося саме це питання – питання Білорусі,
– розповів Данілов.
Як пройшло засідання
За словами політика, під час засідання ситуацію оцінили всі органи, які до цього дотичні. Зокрема, доповіли, що відбувається, в якому стані перебуває військо Білорусі, скільки там російських військових, які плани тощо.
Данілов зазначив, що це перебуває на контролі президента. Вчорашнє засідання з цього приводу тривало доволі довго. На думку секретаря РНБО, воно було ефективним.
Перевірять готовність чотирьох областей
Зеленський після зустрічі дав доручення – перевірити в чотирьох областях стан підготовки, якщо будуть повторні виклики для нашої країни.
Зазначимо, що Данілов не уточнив про які саме регіони мовиться. Загалом з Білоруссю межують 5 областей: Чернігівська, Київська, Житомирська, Рівненська та Волинська.
Чи є загроза з Білорусі: останні новини
- Біля кордону з Україною зберігається військова активність білорусів. Зокрема, вони привели свою армію у бойову готовність.
- Протягом 14 – 16 червня білоруські військові провели командно-штабне навчання. Крім того, вони здійснюють інженерне обладнання позицій у прикордонних районах Брестської області. Спостерігачі повідомляли, що білоруські війська у червні почали проводити значно більше навчально-тренувальних заходів.
- 15 червня поблизу кордону почали свою діяльність пункти прийому мобілізованих. Там будуть приймати тих, хто досягнув призовного віку.
- За інформацією прикордонників, Білорусь розмістила біля України 7 своїх батальйонів, залучили і підрозділи МВС. Однак там немає ударного угруповання, яке могло б здійснити напад.
Білоруси не хочуть воювати
Самі білоруси насправді не рвуться в бій. Особовий склад не виявляє жодного бажання воювати проти України. Крім того, лави армії вже покинули бійці, які були терміново мобілізовані у 2020 році.
Техніка у білорусів теж дуже стара. Їх лякає робота Javelin, які є на озброєнні в ЗСУ. Щоправда, у Білорусі досі залишаються російські військові. Точна їх кількість невідома. У МВС попереджали, якщо Лукашенко таки наважиться на вторгнення, це стане для нього остаточною військовою катастрофою.
Українська армія напоготові до будь-якого сценарію. Враховують, що ситуація може змінитися після 22 червня, оскільки тоді розпочнуться масштабні навчання у Гомельській області.
До слова, непокоїться через сусідів не тільки Україна. Наприклад, Польща збудувала перші 140 кілометрів стіни на кордоні з Білоруссю. Її висота – 5,5 метрів.