Зеленський доручив своїй команді провести вибори після припинення вогню, – The Economist
- Володимир Зеленський доручив своїй команді підготувати вибори після повного припинення вогню, що може статися до кінця квітня.
- Скасування воєнного стану є першим потрібним етапом для початку виборчого процесу в Україні.
- Заплановані вибори можуть відбутися влітку, зважаючи на законодавчу вимогу щодо 60-денного періоду передвиборчої кампанії.

Володимир Зеленський, імовірно, готується до проведення виборів в Україні після повного припинення вогню. Це може відбутися вже цього літа.
Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на матеріал The Economist.
Читайте також Спецпосланець Трампа вважає за потрібне проведення виборів в Україні
Коли в Україні можливі вибори
За словами видання, ще два місяці тому вважалося, що Володимир Зеленський був проти проведення виборів. Однак зустріч із Дональдом Трампом у Білому домі, яка закінчилася суперечкою, підвищила рейтинг президента.
Сьогодні йде серйозна підготовка до того, щоб Зеленський вдруге постав перед виборцями, і досить скоро,
– зазначили журналісти.
За даними урядових джерел, минулого тижня Володимир Зеленський скликав зустріч, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню, яке, як вважають американці, вони зможуть запровадити до кінця квітня, а саме до Великодня.
У The Economist додали, що перше підтвердження може з'явитися напередодні або 5 травня – це крайній термін парламентського голосування щодо продовження воєнного стану, який закінчується 8 травня. Саме скасування воєнного стану є потрібним першим етапом для початку виборчого процесу.
Довідка. Відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (частини 1 статті 19) в умовах обмежень, пов'язаних із війною, забороняється проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради АРК та органів місцевого самоврядування.
Джерела видання розходяться щодо точних термінів, але більшість каже, що Зеленський націлений на проведення виборів уже влітку. Зазначається, що закон вимагає щонайменше 60 днів для передвиборчої кампанії, тому найбільш ранньою можливістю може бути початок липня.
Нагадаємо, раніше президент вже неодноразово наголошував, що проведення виборів під час війни неможливе через безпекові ризики, зокрема для громадян та організації процесу голосування.