Землетрус на Донеччині: вперше за рік струсонуло Добропілля

20 вересня 2021, 17:09
Читать новость на русском

Джерело:

ГЦСК

Головний центр спеціального контролю 19 вересня о 5:21 ранку зареєстрував землетрус у Донецькій області. Востаннє цю територію "трусило" 7 серпня 2020 року, і магнітуда була трохи меншою.

За даними фахівців, зафіксований 19 вересня землетрус мав магнітуду 3,3. Водночас останній землетрус у 2020 році зареєстрували з магнітудою 2,9.

Актуально В Україну сунуть заморозки: коли і які регіони зачеплять

На Донеччині стався землетрус

В епіцентрі землетрусу опинився Добропільський район на Донеччині. Точне місце розташоване за 12 кілометрів на південний захід від райцентру. Однак загрози для населення внаслідок виникнення сейсмічних хвиль не було.


Епіцентр землетрусу – за 12 кілометрів від Добропілля / Скриншот із сайту ГЦСК

Згідно з мапою Центру, найближче до епіцентру розташоване село Шилівка. Відчути сейсмічні поштовхи могли також жителі Мирного, Василівки, Юр'ївки, Кам'янки та сусідніх населених пунктів.


Найближче до епіцентру розташоване село Шилівка / Скриншот із сайту ГЦСК

У ГЦСК повідомили, що його могли відчути окремі люди в приміщеннях. Найбільш чутливими до струсів земної кори є люди, що перебувають в стані спокою та мешкають на верхніх поверхах.

Довідка. Магнітуда землетрусу – це умовна величина, що характеризує енергію, яка виділяється під час землетрусу у вигляді сейсмічних хвиль. Її обчислюють за записами коливань, які реєструють спеціальні прилади-сейсмографи.

Техногенний землетрус на Донбасі

Ще у 2019 році журналіст Денис Казанський наголошував, що тимчасово окуповані території Донецької області страждають не лише від бойовиків, але й від землетрусів. Причиною останніх могли слугувати штучні затоплення шахт з боку проросійських окупантів.

Зокрема на підземні поштовхи з 2018 року скаржилися мешканці селища Об'єднане неподалік від Макіївки. Окупанти заявили, що вибухові роботи в шахтах не мають відношення до струсів землі.

Однак, за словами Казанського, найімовірніше, це були таки техногенні землетруси. Про наслідки затоплення шахт у вигляді землетрусів періодично писали в мережі ще до початку російсько-української війни.

Про те, що техногенні землетруси можливі, свідчить 8-бальний землетрус у Індії, який трапився під час спорудження водосховища Койна. Тоді загинуло 177 людей.

Землетрус в Україні: останні новини

  • На початку вересня 2021 року затрясло Закарпаття. У Державній службі з надзвичайних ситуацій зафіксували землетрус із магнітудою 2,5 у Мукачівському районі.
  • Востаннє Карпати відчули невеликі поштовхи на початку червня. Тоді у селі Манява Богородчанського району зафіксували осередок з магнітудою близько 2.
  • Через кілька днів після цього випадку мешканці Закарпаття знову відчули легкі підземні поштовхи. Вимірювальні прилади сейсмічної станції вказали на епіцентр в селі Пасічна Надвірнянського району.