Досвід такий уже є: чи можуть кораблі НАТО супроводжувати вантажі в Чорному морі

31 жовтня 2022, 10:35
Читать новость на русском

Росія "вийшла" із угоди про експорт зерна. Тепер країна-агресорка знову хоче шантажувати голодом увесь світ. Слід зазначити, що військовий супровід суден із зерном у Чорному морі, теоретично можна влаштувати

Про це 24 каналу розповів військовий експерт та аналітик Андрій Харук. Він також зазначив, що вже був досвід, коли у 80-ті роки американці організовували супровід танкерів у Аравійській затоці.

Читайте також "Димова завіса" із зерна та брехні: чого прагне досягти Росія блокуванням українських портів

Але, за словами Харука, тут ми стикаємось зі значними проблемами, які стосуються правових аспектів. Оскільки кораблі не чорноморських країн, можуть перебувати у Чорному морі досить обмежений час.

Також можуть стати на заваді політичні аспекти – наскільки країни Заходу готові безпосередньо залучати свої військово-морські сили, аби супроводжувати ці зернові конвої,
– зазначає він.

За словами фахівця, небезпека з боку Росії зараз трохи перебільшена, бо кораблі країни-агресорки зараз фактично "загнані" до бухт. Тож залишається лише гадати, чи наважаться на Заході на такий крок.

Детальніше про зрив росіянами "зернової угоди": дивіться відео

Росія та угоди з експорту зерна: дивіться відео

  • У Росії заявили, що припиняють участь у зерновій угоді. Причиною стали вибухи у Севастополі, у яких Москва звинувачує Україну та Велику Британію. Однак у ЗСУ не підтвердили своєї причетності до атаки.
  • Президент України Володимир Зеленський відреагував на дії країни-агресорки. Він заявив, що це було цілком передбачувано і відповідне рішення Росія ухвалила ще раніше для того, щоб загострити продовольчу кризу.
  • Після призупинення зернової угоди в Кремлі видали нову цинічну заяву. Мовляв, Росія готова замінити українське зерно на світовому ринку своєю продукцією. І нібито в найближчі 4 місяці країна-агресорка може безплатно поставити до 500 тисяч тонн зерна найбіднішим країнам.
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що через дії росіян з українського порту не змогло вийти судно, яке мало везти 40 тисяч тонн зерна для Ефіопії.