Подоляк пояснив, чому Росія повернулася в "зернову угоду" та як це "грає на руку" Україні

3 листопада 2022, 22:21
Читать новость на русском

29 жовтня Росія "грізно" призупинила участь в "зерновій угоді", але вже 2 листопада повернулася. Ніхто не повівся на шантаж окупантів – їх жорстко опустили на землю.

Про це 24 каналу розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, "зернова угода" є надзвичайно простою, але Росія і тут спробувала всіх шантажувати. Ніхто на це не повівся, і окупанти були змушені "здати назад".

Важливо У нас десятки різновидів зброї, накопичуємо додатково, – Подоляк про допомогу від партнерів

Росія вигадала дивну історію

Як пояснив Подоляк, Україна, Туреччина та ООН в рамках продовольчої безпекової програми організували вивезення певної кількості зерна. За безпеку логістичної процедури відповідає Туреччина.

Ми даємо гарантії, що ми будемо вивозити певну кількість зерна. ООН даємо гарантії. Даємо гарантії Туреччині, що будемо дотримуватися домовленостей. Координаційні центри будуть працювати, щоб ці кораблі продивилися, що вони везуть в одну сторону та в іншу сторону. Отак це працює,
– зазначив Подоляк.

Натомість Росія придумала собі дивну історію, що зернові балкери можуть напасти на військові кораблі окупантів, які розташовані за 200 кілометрів від "коридору" в Севастополі. Ні Україна, ні інші учасники "зернового коридору" не зрозуміли логіки окупантів, як цивільні кораблі, перебуваючи далеко від бухти, можуть нападати на Чорноморський флот.

Росію можна ставити на місце

Окупанти вирішили "взяти на понт" і заявили, що призупиняють свою участь в ній. Утім, коли Туреччина буквально сказала: "Якщо хочете вийти, то виходьте. Це ваші проблеми", то росіяни одразу задумалися. Минає кілька днів – і окупанти вже повертаються до угоди.

Путін заявив, що "отримав письмові гарантії". Однак, як підкреслює Подоляк, взагалі незрозуміло, хто йому давав якісь гарантії. Важливо, що учасники угоди жорстко поставилися до дій Росії. Головне – не зважати на понти окупантів і повертати їх до реального світу.

"Це дуже важлива історія. Якщо на Росію правильно реагуєш та не зважаєш на примітивні шантажі, то все під контролем. Це був дуже важливий маленький етап. Оцей весь двіж навколо зернової угоди дозволив нарешті нам сказати партнерам: "Дивіться, можна спокійно працювати, ставити Росію на місце, повертати її до реального світу. Й це набагато ефективніше, ніж будь-які інші формати", – акцентував Подоляк..

Дивіться повне інтерв'ю з Михайлом Подоляком на ютубі 24 каналу

Росія повернулася до "зернової угоди"

  • З початку повномасштабного вторгнення Росія замінувала акваторію Чорного моря поблизу України, атакувала іноземні цивільні кораблі та блокувала порти. Вони спричинили паніку та кризу на ринку зерна. В країнах Африки та Азії міг початися голод.
  • У липні 2022 року разом з Туреччиною та ООН вдалося укласти "зернову угоду". За нею розблокували 3 українські порти та відновили експорт зерна. Туреччина зобов'язалася перевіряти вантажі у координаційних центрах. Росія обіцяла не атакувати судна, що йдуть цим "коридором".
  • 29 жовтня Росія призупинила участь в "зерновій угоді". Причиною стали вибухи в бухті у Севастополі, де отримали пошкодження кілька кораблів.
  • ООН та Туреччина вирішили продовжувати виконувати угоду. Утім, згодом президент Туреччини Реджеп Ердоган провів переговори з Путіним. І вже 2 листопада окупанти повернулися до угоди.