Чи може Україна отримати ППО Patriot: активіст із Польщі оцінив імовірність

25 листопада 2022, 19:24
Читать новость на русском

Польща запропонувала передати Україні системи ППО Patriot, які їй хоче надати Німеччина. Пропозиція Варшави стала частиною політичної гри, яка може мати негативні наслідки.

Про це 24 каналу розповів польський науковець та громадський діяч Ришард Купідура. За його словами, на жаль, у такий трагічний час політику ніхто не скасовував.

До теми "Краще для нашої безпеки": Польща просить Німеччину передати ППО Patriot не їй, а Україні

Як виникла ідея передати Patriot Україні

Купідура нагадав, що Німеччина запропонувала розмістити установки Patriot на східному кордоні Польщі. Цей крок став реакцією Берліна на інцидент з падінням ракети у Пшеводуві 15 листопада.

  • Початково міністр оборони Польщі Маріуш Блащак погодився на цю пропозицію.
  • Однак 23 листопада голова провладної партії Польщі Ярослав Качинський дав інтерв'ю, у якому висловив думку, що краще було б передати ці установки Україні.
  • Ввечері того ж дня Блащак змінив свою позицію і підтримав ідею Качинського.

Чи має Україна шанси отримати Patriot

Як зазначив громадський діяч, на це дуже гостро відреагувала польська опозиція. Адже такий крок польської влади фактично означає відмову від встановлення систем Patriot на території Польщі.

Ніхто не має сумнівів у тому, що передача цих установок Україні неможлива. Про це вже відкрито заявили німці,
– сказав Купідура.

Німецька сторона аргументує свою відмову, зокрема, тим, що системи Patriot обслуговують німецькі солдати. А переїзд німецьких військових на територію України, у якій відбувається війна, неможливий. Тому наразі йдеться лише про те, аби розмістити Patriot на території Польщі.

Політичний підтекст пропозиції Варшави

Купідура зазначив, що дискусія довкола передачі систем ППО Україні частково є наслідком внутрішньополітичної ситуації у Польщі.

"Не варто забувати, що у 2023 році у Польщі відбудуться парламентські вибори. Передвиборча гра потрохи вже починається", – зауважив науковець.

Читайте також У ЗСУ відреагували на заклики Польщі передати системи Patriot Україні замість них

Він пояснив, що польська опозиція відкрито каже про те, що провладна партія дуже активно грає на німецьких фобіях. А історія з Patriot – не що інше, як загравання з населенням, яке має антинімецькі настрої.

Це була своєрідна пастка, тому що було зрозуміло, що німці не зможуть позитивно відповісти на польську пропозицію. Це поставить німецьких партнерів у дуже незручну ситуацію і водночас покаже польську сторону як найбільш проукраїнську на всю Європу,
– зазначив Купідура.

Він додав, що найгіршим фіналом цієї історії може стати ситуація, коли взагалі ніхто не отримає ЗРК Patriot. Тоді без посилення протиповітряної оборони залишаться як Україна, так і Польща.

Ришард Купідура оцінив шанси України отримати системи ППО Patriot: дивіться відео

Польща запропонувала надати Україні системи Patriot: останні новини

  • Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Німеччина сама вирішує, де розміщувати свої зенітно-ракетні комплекси Patriot. Водночас Дуда вважає, що з воєнної точки зору було б краще розмістити ЗРК Patriot все ж в Україні.
  • У Німеччині спочатку відповіли категоричною відмовою на пропозицію Польщі передати системи Patriot Києву. Однак згодом у Берліні пом'якшили свою риторику. Як заявила офіційна представниця федерального уряду Німеччини Крістіана Гоффманн, зараз тривають обговорення щодо того, як відреагувати на ідею Польщі
  • На заклик Варшави відреагували в НАТО. Єнс Столтенберг схвально оцінив ініціативу Німеччини посилити ППО Польщі після падіння ракети біля кордону з Україною. Водночас генсек Північноатлантичного альянсу анонсував, що на зустрічі глав МЗС країн НАТО переконуватиме союзників збільшити підтримку України, і не лише шляхом надання ППО.