Зокрема речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону зазначив, що ЗРК Patriot дійсно резонно розмістити в Україні.

Увага "Краще для нашої безпеки": Польща просить Німеччину передати ППО Patriot не їй, а Україні

А чому саме в Польщі? Можна і в Україні розміщувати, на західних теренах. Тут питання до наших партнерів. На які вони готові піти кроки для того, щоб захистити і український кордон та українську територію, і зокрема Європу. Щоб ще на підступах до Європи забезпечити безпеку повітряного простору,
– сказав Юрій Ігнат.

Patriot посилить захист українського неба

Коментуючи можливість закрити небо кількох областей, він звернув увагу на тактико-технічні характеристики комплексу зі збиття повітряних цілей, що має ефективну дальність ураження до 150 кілометрів.

Це допоможе, звичайно, на понад 100 кілометрів працює комплекс. Це буде потужна система, яка зможе в радіусі навколо себе забезпечити прикриття повітряного простору,
– наголосив Ігнат.

Ба більше, речник пояснив, що ЗРК Patriot не буде стояти, як самостійна система. Комплекс посилить систему ППО, яка у нас сьогодні вже є і працює. Тож потенційно це ППО може посилити захист українського неба.

Логічна реакція НАТО

Щодо передачі Німеччиною ЗРК Patriot Польщі спікер Юрій Ігнат вважає це логічним, оскільки країна є членом НАТО.

"Це цілком природна перспектива. І в Польщі, як і в Румунії, є системи ПРО, засоби раннього радіолокаційного виявлення", – сказав він.

Що відомо про передачу ППО Patriot Польщі

  • Німеччина домовилася з Польщею про перекидання до українського кордону ППО Patriot. Сталось це після падіння російських ракет на території Польщі.
  • Однак глава Міноборони Польщі запропонував передати німецькі Patriot Україні. Згодом ініціативу також підтримав Ярослав Качинський, голова правлячої партії Польщі "Право та справедливість".

Варто подивитися – системи Patriot можуть працювати з українським ППО: відео