Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції заявив, що Альянс надав Україні системи ППО. Водночас він підкреслив, якщо йдеться про конкретні потужності, то це має бути рішення національного уряду.

До теми Системи ППО NASAMS ідеально збивають крилаті ракети, але є проблема, – Повітряні сили

Столтенберг проситиме збільшити підтримку України

Єнс Столтенберг схвально оцінив ініціативу Німеччини посилити ППО Польщі після падіння ракети біля кордону з Україною.

Я вітаю німецьку пропозицію зміцнити протиповітряну оборону Польщі шляхом розміщення батарей Patriot у Польщі після трагічного інциденту минулого тижня, який забрав життя двох людей,
– сказав він.

Столтенберг анонсував, що наступного тижня на зустрічі глав країн МЗС НАТО переконуватиме союзників збільшити підтримку України, і не лише шляхом надання ППО.

"Але конкретні рішення стосовно конкретних потужностей залишаються національними рішеннями", – резюмував Столтенберг.

Що відомо про передачу Польщі німецьких ППО Patriot

  • Німеччина вирішила запропонувати Польщі системи протиракетної оборони Patriot після трагічного випадку у селі Пшеводов, де 15 листопада впала ракета.
  • Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що прийняв пропозицію Німеччини. Після цього Міністерство оборони Німеччини підтвердило, що найближчим часом надасть Польщі комплекси Patriot. Пропозицію підтримав і польський президент Анджей Дуда.
  • Згодом міністр оборони Польщі попросив, щоб Німеччина віддала системи Patriot Україні. Він заявив, що це зміцнить безпеку на східному кордоні.
  • Проте офіційна представниця федерального уряду Німеччини Крістіана Гоффманн заявила, що Україна не отримає ці системи ППО, адже вони призначені для використання лише на території НАТО. Однак зараз союзники обговорюють пропозицію польської сторони. Крім того, вона зазначила, що уряд Німеччини "уважно стежить за тим, як тривають обговорення в Польщі".
  • У Повітряних силах ЗСУ вважають, що ці системи могли б захистити як українську територію, так і європейське небо.

До теми – чи отримає Україна потужні системи Patriot: дивіться відео