Сотні мільйонів людей – в заручниках голодних ігор Кремля, – МЗС про призупинення зернової угоди
Росія 29 жовтня оголосила про призупинення зернової угоди. В МЗС вважають, що Туреччина та ООН повинні відреагувати на шантаж Кремля.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, повідомляє 24 канал. Нагадаємо, що Кремль назвав причиною свого рішення вибухи в Севастополі.
До теми Припиніть голодні ігри, – Україна відреагувала на заяву Росії про призупинення зернової угоди
Кремль знову шантажує світ голодом
Ніколенко розповів, що Росія продовжує всіляко торпедувати роботу Чорноморського зернового коридору, ставлячи під сумнів доцільність його подальшого функціонування. Міністерство закордонних справ неодноразово попереджало про це, зокрема в заяві 24 жовтня.
Розглядаємо повідомлення Міноборони РФ про призупинення Росією участі в зерновій угоді саме як втілення курсу Москви на дестабілізацію глобальної продовольчої безпеки під надуманим приводом останніх подій в Севастополі,
– зазначив речник МЗС.
Він наголосив, що зараз надзвичайно важливо, аби ООН та Туреччина як гаранти зернової угоди, а також країни, які залежать від експорту українських зернових, надіслали Росії чіткий сигнал. Адже утримувати сотні мільйонів людей у світі, зокрема в Африці, Азії та Латинській Америці, в заручниках голодних ігор Кремля – неприпустимо.
Зауважте Росія оголосила про призупинення зернової угоди після "бавовни" в Севастополі
Україна досі залишається надійним партнером для світу
В МЗС наголосили, реалізація "зернової ініціативи" несе виключно гуманітарний характер. Саме тому Україна не зупинила коридор, навіть попри російські атаки:
- 23 липня – наступного дня після підписання угоди;
- 23 вересня – на порт "Одеса",
- а також нещодавні атаки на енергетичну інфраструктуру, які знеструмили порти.
"З 1 серпня, з моменту виходу з українського порту "Одеса" першого судна і до сьогодні нам вдалося експортувати понад 9 мільйонів тонн продовольства, з них понад 5 мільйонів тонн – до країн Африки та Азії", – зазначили у відомстві.
У МЗС додали, що в межах Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, відправили 190 тисяч тонн української пшениці.
"Разом з тим наголошуємо, що Україна залишається надійним партнером для цивілізованого світу та готова продовжувати оперативно збирати та відвантажувати агропродукцію для забезпечення глобальної продовольчої безпеки", – підсумували в МЗС.
Зверніть увагу! Росія оголосила про призупинення зернової угоди через вибухи в Севастополі, в яких звинуватила Україну та Велику Британію. Однак ЗСУ не підтверджують своєї причетності до атаки, після якої виникла пожежа в районі базування кораблів чорноморського флоту Росії. За даними ОК "Південь", пошкоджені щонайменше 3 судна, серед яких може бути фрегат "Адмірал Макаров", який став флагманом флоту після потоплення крейсера "Москва". У Росії ж кажуть про незначні ушкодження лише одного корабля.Варто подивитися – Що відомо про корабель "Адмірал Макаров", який могли накрити у Криму: відео