Звідки летіла ракета, яка впала у Польщі: прем'єр заявив про докази із камер прикордонників
Джерело:
"Польське радіо"У селі Пшеводув 20 листопада завершили обстеження місця падіння ракети під час терористичної атаки на Україну. Інцидент стався 15 листопада.
Матеуш Моравецький – прем'єр-міністр Польщі – провів пресконференцію під час візиту до Фінляндії. Там він відповів на запитання, зокрема, про падіння ракети.
Зауважте У Польщі попрощалися із загиблим під час падіння ракет чоловіком
Наразі у Польщі не можуть відповісти, звідки летіла ракета.
Ми цього ще не знаємо. Нехай над цим працюють фахівці, слідчі. Ми запросили до розслідування експертів з української сторони, а також міжнародних, із НАТО, американських. Є докази із камер прикордонників, але вони не показують зі стовідсотковою достовірністю, звідки випустили ракету,
– заявив Моравецький.
Наразі Польща збиратиме докази. Для того, щоб зробити висновки, потрібен час.
Варшава прагне, аби розслідування було максимально прозорим.
Інцидент у селі Пшеводув
- Росія 15 листопада завдала терористичного удару по Україні. Під час масованої ракетної атаки країна-окупантка випустила по Україні майже 100 ракет. Згодом повідомили про падіння ракет у Польщі. Загинули 2 людей.
- Володимир Зеленський зауважив: він не сумнівається, що на території Польщі впала не українська ракета. Водночас Джо Байден оскаржив цю заяву.
- Анджей Дуда зауважив, що падіння ракети – нещасний випадок. Знешкодити повітряну небезпеку було неможливо. Вина за трагедію – на Росії.
- У Міноборони України закликали не робити поспішних висновків. Необхідно дочекатися результатів розслідування.
- Єнс Столтенберг – генсек НАТО – наголосив, що повну відповідальність за падіння ракет несе Росія.
- У селі Пшеводув загинули 2 чоловіків – працівників агропідприємства. Церемонія прощання з одним із загиблих була офіційною. Участь у ній взяли військові – варта з другого Грубешівського розвідувального полку. На похорон прибув Артем Валах – генеральний консул України в Любліні.
- Також на церемонії були присутні Люблінський воєвода Лех Справка, радник президента Польщі професор Даріуш Дудек, польські депутати, сенатори, представники місцевої влади й підприємства, де працював чоловік.
Зауважте – Дуда про падіння ракет у Польщі: дивіться відео