Загалом окупанти випустили 90 ракет. Внаслідок удару вражені енергосистема, підприємства, житлові будинки.

Важливо Російські ракети вдарили по Польщі: з'явилася перша реакція Зеленського

Масований удар під час саміту G20

Зеленський зауважив, що масований удар стався у перший день саміту G20 в Індонезії, коли найбільш помітні заяви вже прозвучали, а основні зустрічі відбулись. Президент наголосив, що Росії кажуть про мир, а вона – ракети у відповідь.

Їй 10 пунктів, щоб закінчити війну, а вона по 10 ракет на кожен пункт про мир,
– наголосив глава держави.

Він додав, що в Росії знову спробували ракетним терором досягти того, чого не можуть 9 місяць досягти на полі бою. Зеленський перерахував усі регіони, де були "прильоти" ракет, та нагадав, що, на жаль, є вбиті та поранені.

  • 15:24 хвилини – ракета, Київ.
  • 15:54 – ракета, Кропивницький.
  • 15:56 – дві ракети, Кіровоградщина.
  • 15:56 – ракета, Житомирська область. А ще – Франківщина, Рівненщина, Харківщина.
  • 16:29 – ракета, Кривий Ріг.
  • 16:29 – ракета, Полтавщина.
  • 16:35 – знову Житомирщина. Київщина, Львівщина, Одеська область, Миколаївщина.
  • А ще – Волинь, Хмельницький, Тернопільщина... І знову Київ.

10 мільйонів українців – без світла

Також політик зазначив, що в багатьох областях – знову аварійні відключення електрики. Близько 10 мільйонів українців залишились без світла. Найбільша частка відключень – на Харківщині, Київщині, Львівщині та Житомирщині.

Львів і деякі інші міста призупиняли постачання тепла. По всій країні – проблеми зі зв’язком та інтернетом. Зеленський зазначив, що ворог все прорахував. Росіяни знали, куди б'ють, оскільки внаслідок ударів автоматика відключила кілька атомних блоків на двох станціях.

Зеленський відреагував на вибух у Польщі

Президент зазначив, що сталося те, про що Україна давно попереджала. Україна неодноразово наголошувала, що нашою країною держава-терорист не обмежиться.

Терор не обмежується нашими державними кордонами. Російські ракети вдарили по Польщі,
– сказав Зеленський.

Він висловив співчуття Польщі, адже загинули люди. Крім того, зазначив, що це лише питання часу, коли російський терор піде далі. Росія відчуває безкарність, тому й вчиняє терор.

Зеленський наголосив, що били ракетами по території НАТО. Це російський ракетний удар по колективній безпеці, що є дуже суттєвою ситуацією.

"Треба діяти. І я хочу зараз сказати всім нашим польським братам і сестрам. Україна завжди вас підтримає!" – наголосив Зеленський.

NASAMS добре спрацювали

Президент подякував всім партнерам, які допомагають захищати небо. Зокрема, сьогодні спрацювали сьогодні системи NASAMS: із десяти пусків – десять влучань. Станом на цю годину збито понад 70 ракет і десять ударних дронів.

Він подякував воїнам повітряних командувань "Південь", "Центр", "Схід" і "Захід", а також підрозділам протиповітряної оборони Сухопутних військ. Глава держави підсумував, що відновлювальні роботи розпочалися по всій країні. Ми все пройдемо й все відновимо.

Дивіться більше – звернення Зеленського: відео