Як звільнених з полону українців зустрічали у Борисполі: фото і відео
Українські бранці, яких зранку звільнили з полону у межах обміну з проросійськими бойовиками, вже прибули до Борисполя. В аеропорту їх зустріли родичі, друзі, а також представники офіційної влади, зокрема, Володимир Зеленський.
Обмін розпочався ще зранку, коли поблизу Майорського, бойовики звільнили 76 українців, а Україна відпустила 124 бойовиків.
Важливо! Українці повернулися на Батьківщину з полону бойовиків: зворушливі фото і відео
Зустріч звільнених українців у Борисполі: дивіться відео
Зустріч звільнених з полону українців у Борисполі: дивіться фото
Що відомо про обмін полоненими?
Тристороння контактна група у Мінську домовилася про обмін полоненими у форматі "всіх на всіх". Попередньо провести обмін до кінця року Україна та Росія домовились також на нормандській зустрічі.
Важливо! Великий обмін полоненими між Україною та бойовиками: з'явилася реакція Зеленського
Передача утримуваних між Україною та підконтрольними РФ боовиками відбулася 29 грудня біля на контрольно-пропускного пункту "Майорське" у Донецькій області.
Для обміну українські суди звільнили з-під варти низку скандальних особистостей. Серед них і троє організаторів теракту біля Палацу спорту в Харкові у 2015 році.
Як відбувався обмін
Цікаво, що обмін з донецькими і луганськими бойовиками відбувався у різних місцях. Україна з луганськими бойовиками проводили обмін на підконтрольній українському уряду стороні лінії розмежування, а з донецькими – на окупованій території.
Журналістів на обмін не пустили, але онлайн-трансляцію вів Офіс президента України.
Натомість за усім процесом спостерігали Міжнародний комітет Червоного Хреста, а також спостерігачі ОБСЄ. На виїздах з Майорська у бік Бахмута чергували правоохоронці.
Також на обміні були представники українського омбудсмена і так звані "омбудсмени" бойовиків. Перед безпосереднім обміном усі полонені проходили верифікацію, а тоді їх звільняли.
Скільки українців Росія утримувала у своєму полоні до сьогодні / інфографіка 24 каналу