Повідомлення про домовленість опублікувала у фейсбуці Дарка Оліфер, прессекретарка представника України у контактній групі Леоніда Кучми.

Зверніть увагу: Українці визначили головну подію 2019 року

Під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи досягнуто домовленості щодо взаємного звільнення утримуваних осіб до кінця року, як це і передбачено підсумками саміту лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі,
– написала Оліфер.

Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська підтвердила інформацію, зазначивши, що після 4-річного полону українські чоловіки зможуть повернутися додому.

Ми зможемо нарешті забрати з незаконного утримання під вартою наших хлопців, яких не змогли забрати у грудні 2017 року. Тих, які протягом чотирьох років після Іловайська, Дебальцевого перебували в полоні та не мали можливості навіть поспілкуватися зі своїми сім’ями,
– зазначила Лутковська.

За словами представниці України в гуманітарній підгрупі, наразі остаточно формують списки.

Валерія Лутковська про домовленості щодо обміну полонених: дивіться відео

Раніше про домовленість повідомила і російська сторона. Постійний представник Росії на переговорах контактної групи Борис Гризлов заявив, що контактна група узгодила умови звільнення й обміну утримуваних осіб до кінця року.

Інформацію також підтвердила так звана омбудсменка "ДНР" Дар’я Морозова. За її словами, зараз ведеться робота з підготовки остаточного варіанту списку людей та дати обміну.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що одна група людей вже готова до обміну, але робота над узгодженням списків триває.

Більше дивіться у сюжеті:

Що відомо про підготовку до обміну утримуваними особами

  • Під час нормандського саміту, що пройшов 9 грудня в Парижі, сторони домовились до кінця 2019 року провести обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх".
  • Згодом на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську українська та російська сторони так і не змогли узгодити це питання. Кремль, зокрема, вимагав, аби Україна домовлялася з представниками окупованих територій. Натомість останні звинуватили Україну в тому, що вона начебто не погоджує механізм юридичного очищення на обмінюваних осіб, тобто зняття з них судимості.
  • Ще одна перешкода з’явилася 20 грудня, коли кілька десятків утримуваних, яких Київ планував передати у межах обміну бойовикам на Донбасі, попросили виключити їх зі списків.