Про це повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. Глава МЗС уточнив, що мовиться про переговори, що відбулись у Мінську. Водночас Пристайко визнав, що досягнути прогресу в цьому питанні поки не вдалося.


До теми: Обмін полоненими: кого Україна віддасть Росії

Також про те, що у Мінську не домовились щодо обміну полоненими на Донбасі, сповістив і спецпредставник голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік. За його словами, мовилося про обмін полоненими за формулою "всіх на всіх", передає "Радіо Свобода".

Сайдік, зокрема, зазначив, що сторони ґрунтовно обговорювали питання обміну полоненими, щоб реалізувати домовленості у Парижі. Але доведеться зробити ще кроки, щоб досягти цього.

Інформацію про ґрунтовне обговорення питання щодо обміну полоненими підтвердила у своєму фейсбуці речниця представника України в Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер. Вона зауважила, що сторони доклали значних зусиль, щоб сприяти звільненню та обміну полоненими до кінця року, і тим самим втілити в життя рішення нормандського саміту з цього питання.

"Радіо свобода" додає, що власне реалізація паризької домовленості лідерів "нормандського четвірки" щодо обміну полоненими до Нового року була головним питанням на засіданні ТКГ у Мінську.

Переговори йшли важко, представники Росії не йшли на поступки і на засіданні гуманітарної підгрупи, і на зустрічі самої ТКГ. Вони вимагали, щоб Україна домовлялася з представниками окупованих територій. Натомість останні звинуватили Україну в тому, що вона начебто не погоджує механізм юридичної очистки на обмінюваних осіб, тобто зняття з них судимості. Немає також ясності щодо кількості осіб для обміну та не узгоджено списки,
– розповідають журналісти ресурсу.

Про обмін полоненими говорили на нормандській зустрічі, що підтверджує опублікований після неї документ. Новий обмін у форматі "всіх ідентифікованих на всіх ідентифікованих" має відбутись до 31 грудня 2019 року.

Відзначимо, що сьогоднішнє засідання ТКГ – перше після саміту "нормандської четвірки" і останнє в цьому році. У ньому вперше взяла участь швейцарська дипломатка Хайді Грау. У 2020 році вона займе пост глави СММ ОБСЄ на Донбасі. Під час засідання сторони також не узгодили нові ділянки розведення сил і засобів.

Цікаво: РосЗМІ показали українських військових, які п'ять років перебувають у полоні бойовиків – фото


Скільки Українців залишилось в полоні Росії / Інфографіка 24 каналу