Обмін полоненими розпочався близько 11 години на контрольно-пропускному пункті "Майорське" на Донеччині. Він тривав понад 4 години.

До теми: Під час обміну полоненими автобус луганських бойовиків потрапив у ДТП: відео

Київ передав проросійським бойовикам 124 особи. Натомість в Україну з ОРДЛО повернулися 76 полонених.

Як розпочався обмін

Про старт обміну полоненими повідомила українська омбудсмен Людмила Денісова. За її даними, зі сторони проросійських бойовиків до КПВВ під'їхали 3 автобуси з українцями.

Попередньо окупанти мали звільнити 80 утримуваних, але кількість під час переговорів змінилася.

Як розпочинався обмін полоненими з українського боку та з боку бойовиків

Після звільнення українцям та їх рідним влаштували перший обід на волі. Їх частували солодощами, піцою, випічкою та бутербродами.

Колишні бранці не стримували сліз та емоцій радості.


Звільнені з полону українці після обміну / фото ОПУ

ЦІкаво: Мамо, не плач: перші коментарі та розповіді звільнених з полону українців

Кого Росія повернула Україні

Спочатку окупанти передали українській стороні 25 полонених. Список – читайте тут.

Перших громадян України – звільнено! Зокрема, звільнено четверо військових, що перебували тривалий час у полоні на тимчасово окупованій частині Донбасу – Сергія Іванчука, Юрія Євтушка, Іван Дєєва, Романа Фурсова!
– написала омбудсмен.


Український полонений повернувся на Батьківщину


Обмін полоненими між Україною та Росією на Донеччині / фото ТАСС

Згодом окупанти передали ще 51 полоненого. Серед тих, хто повернувся на Батьківщину, військові, активісти та українські патріоти, що жили на окупованих територіях.

Зустріч звільнених з полону українців / фото ОПУ

Звільнення українців на Донбасі: відео

Українська сторона передала окупантам 127 осіб: підозрюваних у вбивствах на Майдані в 2014 році ексберкутівців, обвинувачених у теракті біля Палацу спорту в Харкові у 2015 році, підозрюваних у причетності до захоплення будівлі МВС у Маріуполі 9 травня 2014 року та інших.


Російські бойовики під час обміну полоненими

Що відомо про обмін полоненими? Про обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх" домовилася Тристороння контактна група у Мінську. Попередньо провести обмін до кінця року також домовлялись президент України Володимир Зеленський і Росії Володимир Путін на нормандській зустрічі у Парижі 9 грудня.

Це другий великий обмін між Україною та Росією за 2019 рік. Перший відбувся 7 вересня за схемою "35 на 35". Тоді на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Євген Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.

українські полонені у росії
Скільки українців залишилось в полоні Росії / Інфографіка 24 каналу

Про те, як відбувався обмін полоненими – дивіться у відео 24 каналу: