145 днів голодування Сенцова: як це було у відео та фото

5 жовтня 2018, 21:31
Читать новость на русском

145 днів. Сьогодні стало відомо, що Олег Сенцов припинив голодування. Це підтвердили в Росії українському омбудсмену Людмилі Денисовій. Сказали, що Олег сам написав заяву, що припиняє голодування.

Але причини спочатку були невідомі, пізніше в медіа з'явився лист Сенцова, де він пише, що змушений піти на такий крок через погрози про насильницьке годування з боку росіян.

Читайте також: Україна готова обміняти Сенцова на будь-кого з росіян, засуджених за важкі злочини, – Геращенко

"У зв'язку з критичним станом мого здоров'я, а також через патологічні зміни у внутрішніх органах, в найближчий час мені зібралися застосувати примусове харчування. Моя думка при цьому вже не враховується", – пише політв'язень.

Він втратив 12 кілограм, на останньому фото ледве нагадує себе колишнього – скоріше скелет, обтягнутий шкірою. Олег Сенцов голодував 145 днів. І сьогодні надійшла приголомшлива новина з Росії – український режисер письмово відмовився від голодування.


Олег Сенцов після голодування


Олег Сенцов до голодування

Вірити російській владі – себе не поважати. То ж поки адвокати Олега Сенцова не підтвердять цю інформацію, не можна давати стовідсоткової гарантії, що це справді так. В Росії стверджують, що для Сенцова розробили спеціальну дієту для виходу з голодування, і з його здоров'ям все гаразд. Проте після такого тривалого голодування це навряд можливо. Радянський політв'язень Мустафа Джемілєв, який голодував 303 дні, і його так само годували медичними сумішами, згадує, що це перш за все психічні тортури, які важко пережити.

Почуття ситості – десь півтори-дві години, а потім знову приходить голод. Спиш, засинаєш, то часто приходить їжа. Найгірше те, що як тільки починаєш їсти, прокидаєшся,
– розповів колишній політв'язень Мустафа Джемілєв.

Олег Сенцов почав голодування не заради себе, а з вимогою – звільнити всіх українських політв'язнів. За ці майже п'ять місяців голодного протесту українського режисера неодноразово просили припинити. Про це говорили як діячі мистецтва, так і самі політв'язні. Його мама навіть написала лист Путіну з проханням про помилування, проте він залишився без відповіді. Сам Олег попри суттєве погіршення здоров'я, залишався непохитним.

Здоров'я Олега може, скажемо так, крякнутись в будь-який момент. Це страшно,
– говорила сестра Олега Сенцова Наталя Каплан.

До нього майже не пускали родичів та рідко – адвокатів. Його перевозили із каземату до каземету: з Лефортвого до в'язниці у заполярному Лабитнангі. Олега піддавали тортурам, але так і не зломили. Він відповідав на листи друзям, писав сценарії до майбутніх фільмів. Тим часом, поки він перебуває у застінках Кремля, про нього самого зняли документальний фільм "Процес".

На цих кадрах рідкісні моменти, коли Олегу дозволяли поговорити зі своїми дітьми. Зустрічатися з ними Олег відмовлялися, як і з мамою, бо відчував, що може не витримати і зламатись.


Спілкування родини з Олегом Сенцовим

І хоча своєї мети Олег не досяг – українську політв'язні досі у кремлівських тюрмах, його внесок у цю боротьбу важко переоцінити. Всі 145 днів ім'я Сенцова не сходило з повістки дня світу. Його підтримували і багатьох країнах, виходили на флешмоби, навіть на російському кінофестивалі в ефірі федерального каналу російські режисери висловили слова підтримки Олегу.

Зранку 5 жовтня Олегу дозволили побачити адвоката. Дмитро Дінзе повідомив, що прибув до Лабитнангі, і вже після зустрічі із підзахисним розповсюдив заяву Сенцова, де йдеться, що Олег готовий припинити голодування через критичний стан здоров'я.


Фото заяви Олега Сенцова

У нього почала розпадатися печінка. Нирки вже настільки забиті, що вони практично не функціонують. Проблеми з кишківником і зі шлунком великі розпочалися. Якби він не пішов із голодування, то, відповідно, вони б з нього зробили овоч. Прикованим доліжка, з трубкою в носі для того, аби здійснювати примусове годування,
– зазначив адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.

СЕНЦОВ ПРИПИНИВ ГОЛОДУВАННЯ: ХРОНІКА ОСТАННІХ ПОДІЙ