Про це захисник Сенцова розповів у коментарі телеканалу "Настоящее время".

Читайте також: Олег Сенцов припинив голодування: що відомо на цей момент

Звісно, Олег не хотів припиняти голодування, це – вимушений захід,
– наголосив Дінзе.

За його словами, режисер "не хотів бути "овочем", прикутим до ліжка в реанімації", а йому погрожували саме цим.

Співробітники ФСВП дали Сенцову термін до кінця тижня, вимагаючи, щоб той припинив голодування, в іншому випадку вони б з нього зробили "овоча": прикували б до ліжка та почали примусово годувати через трубку,
– пояснив захисник політв'язня.

Він також додав, що на Сенцова здійснювався постійний тиск: йому щодня "промивали мізки" психологи, психіатри, працівники колонії. Окрім цього, політв'язень боявся, що його накачають психотропними препаратами.

Дінзе також запевнив, що Сенцов при ньому, вранці 5 жовтня написав заяву про припинення голодування, а не попереднього тижня, як повідомляли представники російської влади.

Більше того, сам Сенцов підтвердив йому те, що у нього почала розпадатися печінка.

Читайте також: У Росії визнали, що погрожували Сенцову примусовим годуванням

"Нирки у нього вже були так забиті, що майже не функціонують, почалися великі проблеми зі шлунком і кишечником. Йому робили УЗД, воно показало, що у нього почалася ішемія серця. Зараз він не знає, чи зможе самостійно вийти з голодування, оскільки йому сказали, що у нього в печінці та нирках почалися незворотні зміни. В серці ці зміни теж почали відбуватися", – зауважив Дінзе.

За словами Дмитра Дінзе, жодного плану лікування Сенцова немає, ніхто навіть не знає, чи зможе політв'язень вийти із голодування.

Можливо, він не вийде з голодування та помре від супутніх хвороб. Все під питанням. Його заповіт залишається в силі,
– наголосив адвокат.

Додамо, що заступник глави Федеральної служби виконання покарань РФ Валерій Максименко розповів, що начебто над виходом Сенцова із голодування працюють кращі московські дієтологи. Також він розповідав, що Сенцов сам "прийняв рішення жити".

Нагадаємо, вранці 5 жовтня російська влада повідомила про те, що Олег Сенцов припинив голодування. Мовляв, російські медики вмовили політв'язня та "підказали йому, що життя є важливішим". Згодом голова Ради з прав людини при президенті РФ Михайло Федотов заявив, що Сенцов підписав заяву про припинення голодування у присутності своїх адвокатів.

Українська омбудсмен Людмила Денісова підтвердила, що Сенцов припинив голодування. Проте адвокат політв’язня сповістив, що Сенцов припинить голосування у суботу, 6 жовтня.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.