Про це йдеться у листі режисера, переданого через його адвоката, Дмитра Дінзе.

145 днів боротьби, мінус 20 кілограмів ваги, плюс надірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене і прошу вибачення у тих, кого я підвів,
– написав Сенцов.

Читайте також: "Я змушений припинити голодування": з'явилась заява Сенцова

Про припинення голодування Сенцовим першими 5 жовтня повідомили російські ЗМІ, цитуючи заяву заступника директора відомства Валерія Максименка, який стверджував, що режисер зробив це ще раніше.

Читайте також: Голодування Олега Сенцова: чи звільнять заручника Кремля

"Так, він припинив голодування. Кращі дієтологи Москви розробили для нього спеціальну дієту для виведення його з голодування", – заявив російський чиновник.

Згодом в коментарі "МБХ-Медіа" він додав, що Сенцов припинив голодування тиждень тому.

Його кілька разів вивозили до цивільної лікарні. Голодування офіційно припинено. За цей час він втратив 12 кілограмів,
– зазначив Максименко.

Голова російської Громадської спостережної комісії (ГСК) Єва Меркачова заявила, що у розпорядженні Федеральної служби виконання покарань є лист, "написаний його рукою, з його підписом, де він погоджується приймати харчування".

Читайте також: Причини припинення голодування Сенцовим можуть бути поганими, – правозахисник

В ФСВП та у Раді з прав людини при президенті РФ переконують – Сенцов написав заяву про припинення голодування у присутності власних адвокатів.

За словами Дмитра Дінзе адвоката режисера, припинення голодування Сенцова стало несподіваним для нього, адже раніше українець такої можливості не обговорював.

Читайте також: "Дивна ситуація": колега Сенцова прокоментував неочікуване припинення голодування політв'язня

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала на своїй сторінці у Facebook, що отримала інформацію від російської влади щодо припинення голодування Сенцова.

Читайте також: Денісова підтвердила, що Сенцов припинив голодування

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.