Про це заявив глава Ради з прав людини при президенті РФ Михайло Федотов у коментарі "Интерфакс".

Читайте також: Причини припинення голодування Сенцовим можуть бути поганими, – правозахисник

Керівництво ФСВП мене сьогодні вранці поінформувало про те, що Олег Сенцов написав заяву про припинення голодування. Він цю заяву написав в присутності своїх адвокатів,
– зазначив Федотов.

Він також додав, що вважає таке рішення політв'язня правильним та розумним.

"Я не можу це не вітати, вважаю, що це дуже правильне, дуже розумне рішення. Боротьба за свої права – це справа свята, але зовсім необов'язково для цього ставити під загрозу своє життя і здоров'я", – підкреслив російський правозахисник.

Федотов натякнув, що є інші способи боротьби за свої права, перш за все правові.

"Я впевнений, що зараз ті лікарі, які підтримували здоров'я Олега Сенцова під час цього тривалого, багатомісячного голодування, допоможуть йому в процесі виходу з нього, це – дуже непростий період, дуже важкий, і я бажаю, щоб він пройшов максимально безболісно", – пояснив він.

Нагадаємо, вранці 5 жовтня російська влада повідомила про те, що український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у російській колонії в Лабитнангі, припинив голодування. Мовляв, російські медики вмовили політв'язня та "підказали йому, що життя триває".

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.