2023 рік може бути дуже жорстоким, – Томич про загрози для світу через нестачу зерна
Через війну, яку розв'язала Росія проти України, у світі може виникнути реальна загроза нестачі зерна та підвищення цін на нього. Прогнозується, що наступний рік може бути важким.
Про це 24 каналу повідомив голова "Союзу українського селянства" Іван Томич. Він зазначив, що багато залежить від росту цін, зокрема на паливо-мастильні матеріали.
До теми Хвиля високих цін буде ще 3 – 5 років, навіть якщо війна закінчиться завтра, – глава Мінагро
Чи вистачить українцям пшениці
За його словами, зараз на українських складах є більше ніж 20 мільйонів тонн зерна. Крім того, цієї весни аграрії засіяли достатньо пшениці, тож цьогорічний врожай вже "на порозі".
Майже неможливо, щоб Україна не мала достатньої кількості продовольчої пшениці для наших громадян. Щодо світу, то 2023 рік може бути дуже жорстоким у порівнянні з 2022 роком,
– заявив він.
Для світу ситуація зміниться
Як пояснив Томич, у разі, якщо ситуація з цінами для виробника на зернові та паливо-мастильні матеріали, які зараз у дефіциті, буде ускладнюватись, то це може серйозно вдарити по кількості та якості засіяних площ. Зокрема вже цієї осені.
Читайте також Росія безперешкодно вивозить вкрадене українське зерно до Сирії: Туреччину просять втрутитись
"Відтак, є ймовірність, що для світу ситуація буде кардинально іншою у 2023 році", – зауважив Томич.
Наскільки подорожчає хліб
Як зазначив Томич, він разом з фахівцями проводив розрахунки, на скільки може подорожчати хліб у наступному році. Під час аналізу відштовхувались від змін у плані цінової політики, особливо на паливо-мастильні матеріали.
Не хотілося б називати приблизні цифри, на скільки може подорожчати хліб. За даними аналізу, ціна у 2023 році може відрізнятись не відсотками, а в рази. Однак, сподіваюсь, що цього не буде,
– додав Томич.
Томич розповів про загрози для світу через нестачу зерна: дивіться відео
Ситуація з українським зерном: останнє
- Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив, що війна з Росією завдала жорстокого удару агроіндустрії нашої держави. Він зауважив, що внаслідок цього свою ціну вже змушені платити навіть найрозвиненіші держави.
- Сполучені Штати Америки зараз активно обговорюють з країнами-партнерами ймовірні шляхи вивезення з України зерна, яке підготували на експорт. Так світ хоче запобігти продовольчій кризі, яка сталась через агресію Росії.
- У Європейському Союзі допоможуть Україні експортувати зернові, які зараз є заблокованими Росією в наших портах. Там планують створити для цього "коридори солідарності".