Біографія Андрія Новака: що відомо про кандидата у президенти
Андрій Новак – офіційно зареєстрований кандидат у президенти України. На вибори економіста висуває політична партія "Патріот". 24 канал пропонує ознайомитися з короткою біографією кандидата в президенти.
Біографія Андрія Новака
Народився Андрій Новак 24 січня 1973 року в Коломиї Івано-Франківської області.
Читайте також: Кандидати у президенти України-2019: список
Освіта – Європейський університет у Києві; канадська бізнес-школа Університету Західного Онтаріо; аспірантура Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України.
Захистив дисертацію на тему "Взаємозв'язок податково-бюджетних та грошово-кредитних важелів у політиці економічного зростання України" в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Кар’єру почав з роботи у технікумі. Потім працював техніком-конструктором на Коломийському державному науково-виробничому підприємстві технічних засобів навчання.
Працював торговим працівником у закритому товаристві акціонерного типу "Стандарт-95".
Після цього 4 роки Новак працював комерційним агентом телепрограм "Бар "Чорний кіт", "Вибрики", "Саме той" на українському телебаченні.
Книга, яку написав Андрій Новак
Політичну кар’єру почав з роботи радником політичної партії з питань роботи зі ЗМІ та PR на виборах до Верховної Ради у 1998 році. У 2002 році став народним депутатом.
Новак був і начальником фінансового управління Державного підприємства Міноборони "Укроборонпостачальник". Працював консультантом при комітетах Верховної Ради та помічником народного депутата.
Читайте також: Вибори президента-2019: як проголосувати не за місцем реєстрації
Новак також був начальником відділу зв'язків з громадськістю в компанії "Оболонь".
У 2005-2006 роках політик був радником двох прем'єр-міністрів України. Після цього став головою Економічної Ради Всеукраїнського громадського об'єднання "Успішна Україна".
У 2006 році Новак видав книгу "Як підняти українську економіку". У книзі автор запропонував модель формування конкурентоздатної та високоефективної української економіки – Трифункціональну економічну модель України.
У 2007 році Новак увійшов до складу громадської ради при Міністерстві економіки України. Через 2 роки економіста обрали головою оргкомітету Економічного Форуму Українців Світу. Того ж року стартував ініційований Новаком проект Альтернативного Кабінету міністрів України.
У 2010 році Новак став головою Комітету економістів України, а через рік був обраний проректором Європейського Університету.
У 2012 році політик вдруге став народним депутатом у складі "Європейської партії України". Того ж року Новака обрали головою "Української Партії".
На сьогодні Новак є членом партії "Патріот".
Читайте також: Корисні сайти для виборців: що варто дізнатися про кандидата, перш ніж голосувати
Новака на вибори висунула партія "Патріот"
Гроші та майно кандидата у президенти Андрія Новака
У своїй декларації про доходи за 2017 рік політик вказав, що володіє двома земельними ділянками у селі Таценки під Києвом площею 614 та 608 квадратних метрів. У власності Новака є недобудований будинок у тому ж селі на 243 квадратних метри.
Щодо грошей кандидата у президенти, то за 2017 рік він отримав 38 тисяч 400 гривень благодійної допомоги від Центру енергозберігаючих технологій. А дружина Новака Ольга отримала 275 тисяч 400 гривень зарплати.
Новак не зберігає гроші на банківських рахунках, при цьому в готівці тримає 930 тисяч гривень. Його дружина має в готівці 18 тисяч доларів та 63 тисячі гривень.
Новак з послом США в Україні Марі Йованович та своєю дружиною Ольгою Новак
Політична програма кандидата у президенти Андрія Новака
Передвиборча програма кандидата зветься "Україна – демократична республіка". Вона передбачає кодифікацію (систематизацію) законодавства у всіх сферах та кримінальну відповідальність представників усіх гілок влади за порушення Конституції.
Читайте також: Які будуть тарифи на комуналку: що пропонують кандидати в президенти
Новак планує реформувати всі силові і правоохоронні відомства, модернізувати Збройні сили на засадах промислової революції 4.0. Політик також хоче сформувати "геостратегічну коаліцію країн", що допоможе стримати агресію Росії та відновити територіальну цілісність України в межах визнаного міжнародним правом кордону.
Кандидат у президенти хоче зробити територіальні громади суб’єктами юридичного права та провести адміністративну-територіальну реформу.
Щоб зміцнити економіку України, Новак планує формувати "економічні форпости країни у світі у творчій співпраці із світовим українством". При цьому торгівля з Росією має припинитись.
Політик також обіцяє підтримувати українську науку та культуру.
Як відбуватимуться вибори президента України? Центральна виборча комісія зареєструвала 44 особи кандидатами у президенти. Але остаточний перелік кандидатів стане відомий 8 березня. 31 березня (в неділю) відбудеться перший тур голосування за майбутнього голову держави: проголосувати можна буде з 8:00 до 20:00. Офіційні результати першого туру мають оголосити до 10 квітня. Якщо ж доведеться проводити другий тур виборів, то відбудеться він 21 квітня.