Претенденти на крісло президента могли подавати документи до Центрвиборчкому до 3 лютого, а реєстрація завершилася 8 лютого. Президентські вибори-2019 стали рекордними за кількістю кандидатів у президенти. До цього рекордним був 2004 рік, коли за президентське крісло змагались 26 осіб. Пропонуємо вашій увазі остаточний список кандидатів у президенти.
Читайте також: Екзит-пол на виборах президента України-2019: відомі результати голосування
31 березня відбудеться перший тур голосування за майбутнього президента. Офіційні результати першого туру повинні повідомити до 10 квітня. Якщо буде прийнято рішення про проведення другого туру, то він відбудеться 21 квітня.
Читайте також: Запитання до кандидатів – які обіцянки реальні, а які популізм
Цікаві цифри про кандидатів у президенти (за даними громадянської мережі "ОПОРА"):
- Кількість кандидатів: 39. З них 35 чоловіків і 4 жінки. Загалом документи подавав 91 претендент.
- Середній вік кандидатів: 50 років. У віковій категорії 35-45 років зареєстровано 12 кандидатів, 45-60 років – 20 кандидатів, понад 60 – 7.
- Приналежність до партії. 19 кандидатів висуваються від партії, а 20 – самовисуванці. Водночас 23 з них є членами партій, 16 – не входять до складу будь-якої політичної сили.
- Де працюють кандидати. 14 кандидатів є народними депутатами. Одна кандидатка Юлія Литвиненко є безробітною, ще у одного – Романа Насірова – місце роботи не вказано.
Читайте також: Вибори президента 2019: головні дати виборчої кампанії в інфографіці
Кому ЦВК відмовила у реєстрації кандидатом у президенти (47 осіб):
- Андрухів Євгеній;
- Блащук Володимир;
- Боярський Юрій;
- Булах Михайло;
- Василенко Володимир;
- Велідченко Віталій;
- Голосний Максим;
- Гоков Олександр;
- Гончаров Артур;
- Губенко Анатолій;
- Жамойдо Олександр;
- Збираник Євгеній;
- Земська Наталія;
- Іваницький Юрій;
- Касьяненко Борис;
- Качайло Іван;
- Качановська Ярослава;
- Кас'яненко Дмитро;
- Кобилинський Микола;
- Ковальчук Олександр;
- Кононенко Володимир;
- Костанчук Тарас;
- Лебединець Віктор;
- Марущинець Василь;
- Миролюб Наталія;
- Олійник Володимир;
- Опрі Сергій;
- Павліченко Дмитро;
- Пилипенко Наталія;
- Потапов Денис;
- Приданов Олександр;
- Рачок Андрій;
- Ратуш Володимир;
- Рекало Петро;
- Савченко Надія;
- Сахно Борис;
- Симоненко Петро;
- Соловьйов Олександр;
- Спіріна (Шалько) Олеся;
- Сухіх Ігор;
- Таранець Микола;
- Тіщенко Олександр;
- Українчук Любов;
- Фаренюк Сергій;
- Черкасов Костянтин;
- Чупей Василь.
- Юрченко Юрій.
Вибори президента України-2019: остаточний список кандидатів (39 осіб):
Ігор Шевченко
Самовисуванець, безпартійний. 48 років, юрист, екс-міністр екології. Президент благодійної організації "Успішна Україна".
Віталій Скоцик
Самовисуванець, безпартійний. 47 років, економіст, екс-голова Аграрної партії України. Професор кафедри конярства та бджільництва в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
Валентин Наливайченко
Кандидат від партії "Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість". 52 роки, екс-голова СБУ, лідер партії "Справедливість".
Сергій Каплін
Кандидат від партії "Соціал-демократична партія". 39 років, депутат Верховної Ради України.
Анатолій Гриценко
Кандидат від політичної партії "Громадянська позиція". 61 рік, доцент кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія", колишній міністр оборони України (2005 – 2007).
Віталій Купрій
Самовисуванець, безпартійний. 45 років, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
Ольга Богомолець
Самовисуванка. 51 рік, народний депутат України від партії "Блок Петра Порошенка", голова комітету парламенту з питань охорони здоров'я. Політик також є Заслуженим лікарем України та співачкою.
Геннадій Балашов
Кандидат від партії "5.10". 57 років. Український підприємець, блогер, політик та громадський діяч, лідер партії "5.10".
Читайте також: Вибори президента-2019: як проголосувати не за місцем реєстрації
Олександр Шевченко
Кандидат від партії "УКРОП". 47 років, позафракційний народний депутат Верховної Ради VIII скликання.
Роман Насіров
Самовисуванець. 39 років, екс-нардеп, з травня 2015 року – голова Державної фіскальної служби України. У січні 2018 Кабмін звільнив його з цієї посади, однак Насіров оскаржив це рішення в суді.
Юрій Бойко
Самовисуванець. 60 років. Народний депутат України, член партії "Опозиційний блок". Його кандидатуру підтримує політсила "Опозиційна платформа – За життя", якою він керує разом з Вадимом Рабіновичем. Колишній міністр енергетики та вугільної промисловості (2010-2012 роки) та віце-прем’єр міністр (2012-2014 роки).
Юлія Тимошенко
Кандидат від політичної партії "Батьківщина", 58 років. Народний депутат України з 1997 року. Була прем'єр-міністром України у 2005 та 2007-2010 роках. Балотується у президенти уже третій раз.
Олег Ляшко
Кандидат від політичної партії "Радикальна партія", 46 років. Український політик, народний депутат України, колишній журналіст. Лідер "Радикальної партії".
Олександр Вілкул
Кандидат від партії "Опозиційний блок – партія миру і розвитку", 44 роки. Український політик, член партії "Опозиційний блок" (в минулому Партія регіонів).
Аркадій Корнацький
Самовисуванець, 65 років. Народний депутат (фракція "Блок Петра Порошенка"). Український політичний діяч та підприємець.
Олександр Мороз
Кандидат від партії "Соціалістична партія", 74 роки. Український політик та громадський діяч. Був головою Верховної Ради України у 1994–1998 та 2006–2007 роках.
Ілля Кива
Кандидат від партії "Соціалістична партія України", 41 рік. Був радником міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та керівником департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України. Лідер "Соціалістичної партії України".
Руслан Кошулинський
Кандидат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода", 49 років. Український політик, народний депутат України VII скликання та заступник голови Верховної Ради (VII скликання). Його кандидатуру підтримали Конгрес українських націоналістів, "Правий сектор", рух "С14" та Організація українських націоналістів.
Олександр Данилюк
Самовисуванець, 37 років. Член партії "Громадянський рух "Спільна справа". Радник міністра оборони України Валерія Гелетея на громадських засадах з 15 липня до 5 листопада 2014 року.
Сергій Тарута
Кандидат від політичної партії "Основа", 63 роки. Народний депутат України, голова ради директорів компанії "Індустріальний союз Донбасу". У 2014 році був очільником Донецької обласної державної адміністрації.
Володимир Зеленський
Кандидат від партії "Слуга народу". 41 рік. Український політик, шоумен, актор, сценарист, продюсер та керівник "Студії Квартал-95".
Інна Богословська
Самовисуванка. 58 років. Український політик і підприємець, екс-депутат Верховної Ради, екс-голова політичної партії "Віче" та колишній член Партії регіонів.
Ігор Смешко
Самовисуванець. 63 роки. Український військовий, політичний і державний діяч, голова Комітету з питань розвідки при президентові України (з 2014 року), радник президента, голова СБУ (у 2003-2005 роках).
Микола Габер
Самовисуванець. 58 років. Український політик болгарського походження, кандидат біологічних наук, помічник народного депутата Верховної Ради Андрія Реки. Є членом "Патріотичної партії України".
Юрій Дерев'янко
Кандидат від партії "Воля". 45 років. Український політик, підприємець і народний депутат України.
Роман Безсмертний
Самовисуванець. 53 роки. Колишній віце-прем'єр-міністр України, екс-представник України у Тристоронній переговорній групі в Мінську, викладач Київського національного університету культури і мистецтв.
Віктор Бондар
Кандидат від партії "Відродження". Підприємець, депутат Верховної Ради України, колишній міністр транспорту і зв'язку України (2005 – 2006 роки) і екс-голова Дніпропетровської державної адміністрації (з 2007 по 2010 роки).
Руслан Ригованов
Самовисуванець, безпартійний. 45 років. Виконує обов'язки начальника державного підприємства "Севастопольський морський рибний порт".
Сергій Носенко
Самовисуванець, безпартійний. 50 років. Старший управляючий директор ТОВ "Інтернешнл Інвестмент Партнерс Україна".
Віктор Кривенко
Кандидат від партії "Народний рух України". 37 років. Депутат VIII скликання ВРУ від партії "Самопоміч", згодом – у фракції БПП, наразі позафракційний. Від травня 2017 року – голова партії "Народний рух України".
Андрій Новак
Кандидат від партії "Патріот". 46 років. Український економіст, політолог, громадський діяч. Кандидат економічних наук. Працював консультантом при комітетах Верховної Ради та помічником народного депутата, був радником двох прем'єр-міністрів України.
Василь Журавльов
Кандидат від партії "Стабільність". Голова партії та президент Федерації футболу Маріуполя.
Юрій Тимошенко
Самовисуванець. 57 років. Боєць Національної гвардії, народний депутат України, до Верховної Ради його висував "Народний фронт", але у січні 2019 року політсила виключила парламентаря зі своєї фракції. Зараз він не входить до жодної із фракцій.
Петро Порошенко
Самовисуванець, 53 роки. Український політик, державний діяч, п'ятий президент України, підприємець та олігарх.
Юрій Кармазін
Самовисуванець, 61 рік. Український політичний діяч, суддя, Народний депутат України 2-го, 3-го, 4-го, 6-го скликання, голова політичної Партії захисників Вітчизни.
Юлія Литвиненко
Самовисуванка, 42 роки. Українська телеведуча, генеральний продюсер радіостанції "Вєсті ФМ".
Олександр Ващенко
Самовисуванець, 56 років. Керівник громадської організації "Влада народу".
Володимир Петров
Самовисуванець. Блогер та журналіст. Підозрюваний у справі про нібито домагання до студентки КПІ Наталії Бурейко. Наразі він перебуває під домашнім арештом.
Олександр Соловйов
Висуванець від партії "Розумна сила". 45 років. Лідер партії "Розумна сила", екс-начальник відділу Департаменту захисту економіки Нацполіції України.
Кого можуть обрати Президентом України? Президентом України може стати громадянин України, який досяг 35-річного віку, володіє державною мовою та проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років. Це право реалізується через політичні партії, а також шляхом самовисування. Партія може висунути лише одного кандидата. Кандидат у президенти має внести заставу у розмірі 2,5 млн грн. У випадку програшу застава не повертається.
Основні дати президентських виборів 2019 року
Беріть участь в опитуванні 24 каналу: