"Антиолігархічному" закону бути чи не бути: опитування

10 вересня 2021, 20:23
Читать новость на русском

Ще у квітні президент Зеленський ініціював законопроєкт з деолігархізації. У липні за ініціативу проголосувала у першому читанні Верховна Рада. Проте з цього часу нардепи "засипали" документ правками.

Наразі  у парламенті готують законопроєкт до другого читання. Ускладнюють роботу профільному комітету понад 1200 правок, які надіслали народні обранці.

До теми Проблем не буде, – Малюська сказав, як доводитимуть причетність олігарха до політики

До законопроєкту внесли понад 1200 правок

За словами голови фракції "Голос" Ярослава Железняка, деякі з них – дуже змістовні. Зокрема, нардепи пропонують змінити орган, який визначатиме статус олігарха (у початковому варіанті – це НАЗК), а також є багато пропозицій про додаткові заборони для олігархів.

Тим часом, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розкритикувала документ. Омбудсменка вважає, що у ньому закладені положення про втручання в особисте життя. Зокрема, мовиться про те, що службовці мають декларувати конкретний час та зміст зустрічі з олігархами.

24 канал пропонує Вам спрогнозувати, чи вдасться парламенту таки ухвалити законопроєкт, на якому так наполягає президент України.

 

Що пропонує президент у "антиолігархічному" законопроєкті?

Зеленський сподівається, що завдяки цьому олігархів вдасться перетворити на бізнесменів та не допустити їхнього впливу на економіку країни. В країні створять реєстр олігархів – які відповідатимуть принаймні трьом з чотирьох визначених критеріїв.