Викликали істеричну реакцію: які конкретні проблеми принесуть ракети ATACMS окупантам
Україна завдала удару ракетами ATACMS по аеродромах у тимчасово окупованих Бердянську та Луганську. А пізніше отримання ЗСУ американських далекобійних ракет підтвердили Президент України та Білий дім.
Військовий оглядач Денис Попович розповів 24 Каналу, що Україна напевно продовжить завдавати удари ракетами ATACMS по ворогу. Проте це залежатиме від кількості отриманих боєприпасів.
До теми "Загальний шок": в ISW оцінили реакцію інфопростору Росії на застосування Україною ATACMS
Кремль мовчить
Росіяни через удари ATACMS по аеродромах будуть змушені відсунути їх у тил, і це матиме вплив на їхнє ведення бойових дій ворогом.
Одна справа, коли аеродром в Бердянську був розташований на відстані приблизно 90 кілометрів від лінії фронту. А якщо росіянам доведеться відтягувати авіацію на 200 кілометрів, то це потребує більшого використання моторесурсу та палива. Крім того, збільшиться підльотний час авіації,
– зазначив військовий оглядач.
До того ж росіянам потрібно буде вибудовувати нову логістику – відтягувати бази, склади, командні пункти. І це має полегшати ЗСУ ведення наступу та оборони.
Удари ATACMS по окупованих територіях викликали істеричну реакцію у російської спільноти воєнкорів. Водночас офіційної реакції Кремля наразі немає, та можливо і не буде, адже, на думку Поповича, коли відбувають значні події на кшталт цієї, російська влада мовчить і як страус ховає голову в пісок.
Військовий оглядач пояснив, як отримання Україною ATACMS вплине на ситуацію на фронті: дивіться відео
Були політичні причини
У США тривалий час ухвалювали рішення щодо надання Україні ракет ATACMS, і на це, на думку військового оглядача, були політичні причини. Проте зараз вони змінилися та цілком можливо, що Білий дім вирішив передати ЗСУ цю зброю, щоб активізувати наше просування на Південному фронті.
"Саме на цьому напрямку росіяни мали перевагу в повітрі. І ракети ATACMS можуть скоротити відрив наших сил на Півдні. Адже їм доведеться перекидати свої аеродроми, а це буде мати вплив на оперативності виконання бойових завдань армійською авіацією", – наголосив Денис Попович.
Україна отримала ATACMS / Інфографіка 24 Каналу
Україна вже має ракети ATACMS: головне
- На аеродромах в окупованих Бердянську та Луганську 17 жовтня пролунали потужні вибухи. Внаслідок ударів ворог зазнав значних втрат зокрема в авіації.
- Пізніше у західних ЗМІ з'явилась інформація, що Україна для ударів по аеродромах використала американські ракети ATACMS, які їй передали США. Крім того, видання The New York Times наголосило, що ракети ATACMS, які отримала ЗСУ, містять касетні боєприпаси.
- Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні підтвердив інформацію про наявність в Україні ракет ATACMS та подякував США, додавши, що домовленості з президентом Сполучених Штатів Джозефом Байденом виконуються.
- У США також наголосили на тому, що передали Україні ракети ATACMS дальністю 165 кілометрів. У своєму коментарі Білий дім зазначив, що ця зброя "забезпечить значне підвищення бойових можливостей України".