Передає дрони та фінансує: Росія тісно співпрацює з бойовиками ХАМАС

8 жовтня 2023, 17:35
Читать новость на русском

Збройний конфлікт в Ізраїлі триває. 7 жовтня країну обстріляли ракетами з Сектору Гази, а палестинські бойовики з ХАМАС проникли на територію держави.

Російські пропагандисти радіють конфлікту. Оскільки сподіваються, що на фоні цього підтримка України спаде. За словами політолога-міжнародника Руслана Осипенка на цьому етапі співпали інтереси Росії та Ірану. У розмові з 24 Каналом він зазначив, що Росія мала б отримати новий пакет санкцій, який б їй перешкодив продовжувати війну в Україні. Й Іран, який активно допомагає країні-агресорці, міг би отримати свій удар.

Дивіться також Провал розвідки та привид Війни Судного дня: чому Ізраїль застали зненацька та коли буде мир

"Розрахунок на те, щоб відвести від себе увагу і втягнути США у близькосхідний конфлікт. А там переможців не може бути, тому що це історично заплутана історія, яка може призвести до Третьої світової війни. Туди включаться великі держави – спочатку арабський світ, а потім інші. Тоді всі ресурси США підуть на те, щоб загасити цей конфлікт на Близькому Сході", – відзначив Осипенко.

Співпраця Росії та Ірану

Причетність Росії до нового конфлікту невипадкова. Адже за словами політолога-міжнародника, країна-агресорка фінансує ХАМАС.

"За даними відкритих джерел вона (Росія – 24 Канал) у 2023 році більше мільярда віддала на підтримку ХАМАС. Його посольство є в Росії. За радянських часів використовували цю організацію, щоб вирішити питання на Близькому Сході. А Іран напряму зброю передає через Сирію. Такий зиск отримують ці дві країни. Ізраїль зробив таку ж помилку, як і Вірменія, поклавшись на домовленості з Росією. Вони не діють", – пояснив він.

В Єгипті розстріляли автобус з Ізраїля: дивитись відео

Крім цього Росія вчить як працювати з дронами зі скидом – така тактика застосовується безпосередньо у війні з Україною. Іран же більше застосовує ракети та "Шахеди".

"З БпЛА працюємо ми і Росія – це сучасна технологічна війна. Цю технологію могла передати тільки Росія", – наголосив Осипенко.

Роль Китаю

Тож, Росія та Іран отримують свої прямі зиски. А от непрямі належать Китаю.

"Сі Цзіньпін готується до зустрічі з Джо Байденом, яка не вдалася на G20. Йде підготовка. Може він поїде до США і там обговорюватимуться ці речі. Наша війна вже буде серед інший війн", – підкреслив політолог.

Китай має свою "козирну карту" і створив свої важелі впливу перед перемовинами із США. Для нього Росія та Іран – проксі-держави. Перша повністю залежить від Китаю, інша – технологічно, економічно та у деякому сенсі політично.

Ситуація в Ізраїлі: основне

  • Зранку 7 жовтня палестинські бойовики з Сектору Гази запустили по півдню Ізраїлю ракети. Також вони проникли на територію держави. Повідомлялося про жертви серед цивільного населення. Є руйнування будинків та інфраструктури.
  • Точаться важкі бої в місті Маген, куди проникли бойовики ХАМАС. Між ними та військами Ізраїлю триває перестрілка.
  • Станом на 8 жовтня зафіксовано 2048 постраждалих. Загинуло понад 600 людей. Серед них – дві українки, які тривалий час проживали в країні.
  • Ізраїль проголосував за оголошення війни – це вперше за 50 років. Воно відбулося ввечері 7 жовтня, щоб перевести Ізраїль у стан війни. Держава може здійснювати "значну військову діяльність".