Це не просто помста: аналітики пояснили, як атаки на Москву впливають на хід війни
Джерело:
The New York TimesКількість атак безпілотників на російські міста останнім часом суттєво зросла. Українська влада, яка зазвичай не визнає подібні удари своєю роботою, почала натякати на їхнє продовження. Тим часом аналітики на Заході вважають, що удари по Росії можуть мати значний вплив на перебіг війни.
Безпілотники вже кілька днів підряд атакують Москву. А українські офіційні особи прогнозують повторення подібних атак. Так, речник української військової розвідки Андрій Юсов заявив, що поки росіяни не припинять війну, "для них не існуватиме безпечних місць". А днями президент України зауважив, що "війна поступово повертається на територію Росії, це неминуче і справедливо".
Дивіться також Україна має план на випадок убивства Зеленського, – Рolitico
Удари по Росії дезорієнтують ворога
Україна почала частіше бити по російській території. І це не просто помста.
Військові експерти вважають, що подібні атаки можуть мати вирішальний вплив на здатність Кремля вести війну. Вони спроможні "розпалити і без того глибокі розбіжності в російському командуванні" та дезорієнтувати їх у визначенні пріоритетів.
Генерал-лейтенант у відставці та колишній головнокомандувач армії США в Європі Бен Годжес сказав, що удари по Росії слід розглядати в контексті українського контрнаступу як частину операції з повернення окупованих Росією земель на Півдні та Сході країни.
Генерал наголосив, що росіяни мають єдину перевагу – масовану піхоту та артилерію.
Найкращий спосіб нейтралізувати цю перевагу — знищити, погіршити або порушити роботу штаб-квартири та логістики,
– сказав він.
За словами Годжеса, кожного разу, коли безпілотник вибухає в центрі Москви, зростає невизначеність щодо того, куди Україна вдарить наступного разу.
Захід стримує
Попри те, що Україна дедалі більше демонструє готовність перенести війну на російську територію, вона все ж таки не перетинає червону лінію, яку їй накреслили західні партнери, додають аналітики.
Зокрема, союзники досі не наважуються передати Україні далекобійні ракети, побоюючись, що вона застосовуватиме їх для ударів по Росії.
Втім, це зовсім не перешкоджає кремлівській пропаганді звинувачувати Захід у кураторстві ударів по російській території.
Психологічна атака
Удари безпілотників по території Росії мають також потужний психологічний ефект, кажуть співрозмовники NYT.
Сам факт того, що українські дрони можуть долетіти до російської столиці і спричинити там "бавовну", неабияк хвилює, як і саму кремлівську владу, так і її виборців.
Кремль, який розпочав війну під гаслом "захисту російського народу", "якби ми не перші, тоді нас", розгубився серед власної брехні.
"Підвищена ймовірність бути змушеним воювати, атаки безпілотників на Москву, винятковий рівень внутрішніх репресій і недавній заколот Вагнера разом підкреслюють нездатність російської держави захистити населення від війни", — впевнені у британській розвідці.
Що відомо про останні атаки на території Росії
- Вранці 24 липня безпілотники атакували Москву. Один із дронів впав навпроти Військового університету імені князя Олександра Невського – штаб-квартири ГРУ з кібернаступу.
- 30 липня невідомі безпілотники атакували російську столицю. Один із них пошкодив вежу "Москви-сіті", де засідає міністерство, яке відповідає за військово-промисловий комплекс.
- 1 серпня атака на вежі "Москви-сіті" повторилася. У Кремлі поспішили звинуватити Україну в тероризмі.
- Цілі, які Київ обирає для атак, мають військовий характер або символічне значення для Кремля, кажуть експерти. Навіть ті вежі "Москви-сіті", одні з найвищих будівель у Європі, є своєрідною візитівкою російського міста.