Маємо методи протидії, – військовий експерт про ймовірні удари Росії по енергооб'єктах восени

23 липня 2023, 21:56
Читать новость на русском

Росія готується до нової хвилі атак на українську критичну інфраструктуру. Але українська протиповітряна оборона вже знає, чого чекати від ворога і які об'єкти будуть його основною ціллю.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний. На його думку, Україна краще готова до майбутньої зими, аніж до попередньої.

Дивіться також ЗСУ дали прикурити окупантам: знищено ворожі склади, ЗРК С-300 та живу силу

Наскільки готова Україна до енергетичного терору

Немає жодних сумнівів, що наприкінці року Росія завдаватиме нових ударів по енергетичній інфраструктурі України: транспортним магістралям, станціям генерацій, трансформаторним підстанціям.

Зараз росіяни завдають більшість ударів балістичними ракетами, накопичуючи натомість крилаті ракети та "Шахеди". Усім цим окупанти битимуть по українським містам восени.

"Попри це, Україна має методи протидії. Зараз ми отримуємо комплекси NASAMS – системи ППО середнього радіусу дії, які добре себе показали в протидії крилатим ракетам та "Шахедам". Крім того, Сполучені Штати викупили у Тайваню списані комплекси Hawk, які також можна використовувати для протидії таким атакам", – розповів Нарожний.

Зверніть увагу! Сполучені Штати передали Україні два комплекси NASAMS восени 2022 року. До кінця 2023 року Україні мають надійти ще 4 комплекси цього типу. Також Україна має отримати ще 2 комплекси IRIS-T від Німеччини, на додачу до 2 отриманих раніше. Отже, до кінця року в Україні повинно бути близько 10 сучасних західних ЗРК середнього радіусу дії.

"Не можна говорити про те, що Україна зможе перехоплювати всі ракети та безпілотники, які запускатиме Росія. Але я більш ніж впевнений, що наше ППО буде перехоплювати понад 90% ворожих цілей", – зазначив військовий експерт.

Настільки важкою буде майбутня зима

Прогнозує, що зима 2023 – 2024 років буде для України простішою, ніж попередня. На початок минулої зими наші міста прикривала відносно слабка протиповітряна оборона, представлена переважно радянською технікою.

Станом на листопад 2022 року українська ППО пропускала величезну кількість ворожих ракет. Зараз же українську протиповітряну оборону суттєво посилили західні системи. Крім того, наша держава заздалегідь готується до масованих атак на критичну інфраструктуру.

Павло Нарожний про готовність України до атак на критичну інфраструктуру: дивіться відео

Ракетні атаки Росії: останні відомості

  • Після оголошення про свій вихід із зернової угоди, Росія почала гатити крилатими та балістичними ракетами по Одесі. На жаль, значна частина їх влучала в ціль через те, що у Повітряних Сил недостатньо засобів, щоб відбивати подібні атаки. 
  • Перед цим у травні окупанти запустили рекордну кількість ракет та безпілотників по Києву, але більшість із них не досягли своєї цілі завдяки ефективній роботі українського ППО та, серед іншого, залучення до оборони столиці ЗРК Patriot.
  • Після посилення обстрілів українських міст напередодні та під час контрнаступу українська влада пріоритезувала отримання зенітно-ракетних комплексів від наших партнерів. За словами Володимира Зеленського, лише наявність повітряного щита допоможе Україні перемогти терор.