З "Азовсталі" вдалося евакуювати всіх жінок, дітей та літніх людей
Джерело:
Ірина ВерещукУкраїнській владі вдалося завершити першу частину плану евакуації цивільних з "Азовсталі". З території заводу вивезли всіх жінок, дітей та людей похилого віку.
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій не уточнила, скільки саме людей вдалося евакуювати.
До теми Захисники Маріуполя не здалися в полон: герої пояснили ситуацію з білими прапорами
Також вона не повідомила подробиць щодо того, чи зможуть евакуювати з території заводу цивільних чоловіків та поранених.
Але вона натякнула, що закінчилась лише частина гуманітарної операції.
Наказ Президента виконано: всіх жінок, дітей та людей похилого віку з Азовсталі евакуйовано. Цю частину маріупольської гуманітарної операції завершено,
– написала Ірина Верещук.
За евакуацію цивільних захисники Маріуполя заплатили життям
Варто зауважити, що евакуація з "Азовсталі" проходила важко й зокрема її могло б не статися, якби українські бійці не тримали оборону, оскільки окупанти порушували режим припинення вогню. Так 6 травня 3 українських воїнів загинули, намагаючись організувати евакуацію людей. Ще 6 отримали поранення.
Зверніть увагу! На території заводу більш ніж 500 поранених військових, яким потрібна негайна медична допомога. Також там залишилася частина цивільних.
На прохання української влади евакуювати з території заводу й захисників Маріуполя в ООН заявили, що не можуть взяти на себе відповідальність за евакуацію військових або поранених з "Азовсталі".
6 травня активісти створили петицію, де вимагають ООН та світових лідерів негайно розпочати евакуацію всіх цивільних. поранених, тіл загиблих та українських військових із заблокованого Маріуполя.
Евакуація маріупольців з "Азовсталі": головне
- Україна та міжнародні партнери більш ніж місяць намагались домогтися гуманітарного коридору до "фортеці Маріуполя". Завдяки міжнародному розголосу та політичному тиску 26 квітня Путін нарешті "дозволив" розпочати операцію з порятунку цивільних.
- Спецоперація "Евакуація Азовсталь" розпочалась наприкінці квітня – колона для евакуації стартувала 29 квітня, а 30 числа вже була на території заводу. Але офіційно влада розповіла про порятунок маріупольців з об'єкта 1 травня, щоб не зірвати операцію.
- Перша евакуація відбулася 1 травня. Тоді з заводу врятували понад сотню людей. Того ж дня Росія перестала дотримуватися режиму тиші й продовжила обстрілювати територію заводу попри те, що там залишилися мирні люди.
- Тим часом у Бердянську окупанти заблокували більшу частину автобусів з евакуйованими маріупольцями. Близько 2 тисячі людей не могли виїхати до Запоріжжя через постійні обстріли. Але зранку 3 травня Вадим Бойченко розповів, що частина колони таки змогла вирватись до Запоріжжя.
- Зранку 6 травня генсек ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що загалом із багатостраждального Маріуполя евакуювали близько 500 цивільних.
- У той же день росіяни обстріляли з ПТРК автомобіль, який рухався до цивільних для того, щоб евакуювати їх з території заводу. Тоді під час обстрілів загинули 3 бійців, ще 6 отримали поранення.
- Попри трагічну ситуацію, тоді з "Азовсталі" вдалося забрати ще 50 жінок, дітей та літніх людей. Але евакуація відбувалась дуже повільно через те, що росіяни порушували "режим тиші" й продовжували обстріли.
До теми – штурм "Азовсталі" триває: дивіться відео