Трагедія трапилась, коли на "Азовсталь" заїхав автомобіль, який мав евакуювати цивільних з території заводу. Про це у коментарі 24 каналу розповів заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар ("Калина").
До теми Окупанти обстріляли евакуаційне авто на "Азовсталі": є загиблий і поранені
Спершу росіяни вдарили по евакуаційному авто з протитанкового ракетного комплексу, внаслідок чого 1 військовий загинув і 6 отримали поранення. За словами Калини, після цього ще 2 бійців загинули від скидання бомб з БПЛА.
Подробиці цинічного обстрілу евакуаційного автомобіля
6 травня на території "Азовсталі" під час режиму припинення вогню росіяни підбили з ПТРК автомобіль, який рухався на до цивільних для того, щоб евакуювати їх з території заводу. Тоді стало відомо про 1 вбитого бійця.
Потім ще 2 бійців загинули від обстрілів,
– розповів Паламар журналістам 24 каналу.
Він уточнив, що росіяни вбили їх за допомогою бомб, які скидали з безпілотника.
Того ж дня азовці оприлюднили наслідки обстрілу евакуаційної автівки. На відео показали одного пораненого бійця, який при тямі переживає пекельний біль через пошкодження кінцівок. Оскільки в Маріуполі гуманітарна криза й бракує ліків та медикаментів, на надання професійної лікарської допомоги не варто й очікувати.
Росіяни обстріляли евакуаційний автомобіль: дивіться відео 18+
Евакуація маріупольців з "Азовсталі": головне
- Понад місяць Україна та міжнародні партнери намагались домовитись з Путіним щодо евакуації людей з території заводу. Нарешті справа зрушила з місця завдяки міжнародному розголосу та політичному тиску. 26 квітня Путін "дозволив" ООН евакуювати з "Азовсталі" хоча б цивільних.
- Перша евакуація відбулася 1 травня. Тоді з "маріупольської фортеці" до Запоріжжя вдалося вивезти понад сотню цивільних людей. Кілька днів з міркувань безпеки деталі операції тримали в таємниці.
- Після офіційного розголошення евакуації, 1 травня, Росія знову почала обстрілювати завод, попри режим припинення вогню. Тим часом на заводі залишались мирні люди, які не встигли евакуюватися. Так, 2 травня під час бомбардування "Азовсталі" загинули 2 цивільні жінки. Пізніше з-під завалів дістали близько сотні громадян, серед яких – літні люди й діти.
- 3 травня росіяни розпочали сильно штурмувати "Азовсталь", а 4 травня вже прорвалися на територію заводу.
- Паралельно з цими подіями у Бердянську окупанти заблокували більшу частину автобусів з евакуйованими маріупольцями. У заручниках ситуації опинилися близько 2 тисячі людей. Через обстріли окупантів евакуація до Запоріжжя зривалася.
- Уранці 3 травня Вадим Бойченко повідомив, що частина колони таки змогла вирушити до Запоріжжя.
- Зранку 6 травня генсек ООН Антоніу Гутерреш розповів, що загалом із заблокованого міста вдалось вивезти близько 500 маріупольців.
- Того ж дня з "Азовсталі" вдалося забрати ще 50 жінок, дітей та літніх людей. Але евакуаційний автобус чекав на них поруч весь день, поки не припиняться обстріли. Евакуація проходила вкрай повільно через те, що росіяни порушували "режим тиші" й вели бойові дії.
- Тим часом українська влада та захисники Маріуполя закликають до евакуації з території заводу не лише цивільних, а й українських бійців. Принаймні померлих та поранених. Але 2 травня в ООН заявили, що не можуть взяти на себе відповідальність за евакуацію військових або поранених з "Азовсталі".
- При цьому 6 травня активісти створили петицію, де вимагають ООН, генсека організації та регіональних лідерів з усього світу розпочати негайну процедуру евакуації цивільних, всіх поранених, тіл загиблих та українських військовослужбовців із заблокованого Маріуполя.
До теми – штурм "Азовсталі" триває: дивіться відео