Без перемир'я на Донбасі прогрес у Мінську неможливий, – Прокопчук
Подальший прогрес в Мінських домовленостях можливий лише після встановлення режиму стійкого припинення вогню на окупованому Донбасі. Режим тиші постійно порушується з боку російських окупаційних сил.
Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук сказав, що будь-які зміни на краще стануть можливі лише після досягнення гарантованого і тривалого перемир'я, пише "Укрінформ".
Важливо: Зеленський призначив представників у Тристоронній контактній групі: список
Прокопчук під час засіданні Постійної ради ОБСЄ проінформував іноземну делегацію, що президент Володимир Зеленський під час офіційних візитів до Франції та Німеччини провів переговори з керівництвом цих країн з метою надання нового політичного імпульсу для досягнення миру на Донбасі.
Він наголосив на бажанні України надати новий поштовх "нормандському формату". Дипломат також закликав Росію "відновити свою участь у "нормандському форматі" і врешті-решт виконати свої власні зобов'язання як учасника конфлікту та як сторони Мінських домовленостей".
Зустріч "нормандського формату" відбудеться 12 липня. Про те, чи потрібна ця зустріч та що вона змінить – читайте у нашому матеріалі за посиланням.
У столиці Білорусі 19 червня пройшло засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Однак сторони знову не дійшли згоди щодо припинення вогню. Наступне засідання заплановане на 2 липня.
Читайте також: Путіну не сподобалась позиція Зеленського щодо сепаратистів
Що таке нормандський формат?Це перемовини щодо врегулювання ситуації на Донбасі, які проходять у чотиристоронньому форматі – за участю Німеччини, Франції, Росії, України. Почалися вони 6 червня 2014 року, а отримали таку назву, тому що перша зустріч очільників цих вищезазначених держав відбулася у французькій Нормандії. Відтоді у нормандському форматі відбулася низка телефонних розмов і зустрічей на вищому рівні, а також контактів МЗС.