У Білорусі проводять мобілізаційні навчання, але наступальних угруповань там нема

23 червня 2022, 19:17
Читать новость на русском

Джерело:

Генштаб ЗСУ

Попри початок мобілізаційних навчань військових Білорусі, ознак їхньої підготовки до наступу не зафіксовано. Водночас ризик просування до кордонів України залишається мінімальним.

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу Збройних Сил України від 23 червня. За даними відомства, наразі головне завдання білоруських угруповань – прикривати кордон своєї держави.  

До теми  Білорусь може надати територію біля кордону України для військової бази Росії, – Генштаб

Ситуація на Волинському та Поліському напрямках

З 22 червня по 1 липня на території Білорусь проходитимуть мобілізаційні навчання з воєнними комісаріатами Гомельської області. Мета навчання, за даними Міноборони країни, – перевірити готовність військових комісаріатів виконувати завдання за призначенням, під час якого будуть відпрацьовуватися питання щодо доукомплектування військових комісаріатів шляхом призову військовозобов'язаних запасу.

Сьогодні цю інформацію підтвердив Генштаб Збройних Сил України. 

З військовими комісаріатами окремих областей проводяться мобілізаційні навчання, де відпрацьовуються питання оповіщення та комплектування військових частин,
– йдеться у повідомленні відомства. 

Крім того, зазначають у Генштабі, підрозділи Збройних сил Білорусі на Волинському та Поліському напрямках продовжують виконувати завдання з прикриття білорусько-українського кордону. При цьому ознак формування наступальних угруповань противника не зафіксовано. 

Також армія Білорусі продовжує працювати над укріпленням своїх кордонів окопами. Таким чином вони готуються захищатися від нападу одразу з трьох країн – України, Польщі та Литви. Наразі відомо щонайменше про 7 точок, де почали облаштування окопів. 

Чи можливий напад зі сторони Білорусі

Відомо, що Білорусь зосередила на кордоні з Україною до 7 батальйонів. У прикордонних районах  проводять додаткові заходи з інженерного обладнання пунктів пропуску й розгортають додаткові засоби радіоелектронної боротьби. Однак цих військ та техніки досі недостатньо, щоб організувати напад.

З цими тезами погоджуються і в Інституті дослідження війни. за їхніми даними, армія Білорусі не є боєздатною силою. В неї недостатньо засобів, низька бойова готовність і нема реального бойового досвіду, на відміну від ЗСУ. Окрім цього, Лукашенкові армія потрібна для того, аби утримувати свій режим. Тож в разі розгрому білоруських підрозділів в Україні, його власна стабільність опинилася б під загрозою.

Зустріч Шойгу та Хреніна

23 червня відбулася зустріч міністрів оборони Росії та Білорусі / Фото Міноборони Білорусі

Нагадаємо, що тим часом у Москві відбулася двостороння зустріч міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна та Сергія Шойгу.

Під час зустрічі глави оборонних відомств країни-агресорки та її союзниці обговорили військово-політичну обстановку, питання військово-технічного співробітництва між двома оборонними відомствами та питання патріотичного виховання молоді.

Зверніть увагу – чи виступить білоруська армія проти України за наказом Лукашенка: деталі у відео