Мобілізаційні навчання біля кордону з Україною

Про це повідомила пресслужба міністерства оборони Білорусі. Наголошують, що навчання проводяться згідно з планом.

Увага У МВС оцінили загрозу прориву на Україну з боку Білорусі

За даними міноборони, мета навчання – перевірити готовність військових комісаріатів виконувати завдання за призначенням, під час якого будуть відпрацьовуватися питання щодо доукомплектування військових комісаріатів шляхом призову військовозобов'язаних запасу.

Для створення обстановки, наближеної до реальної, у навчаннях візьмуть участь підрозділи спеціальних операцій збройних сил Білорусії.

Зазначимо, що Гомельська область Білорусі межує з Київською, Чернігівською та Житомирською областями України.

Чи можливий напад зі сторони Білорусі: коротко про ситуацію на кордоні

Білорусь дійсно зосередила на кордоні з Україною у Брестській і Гомельській областях до 7 батальйонів, але ознак підготовки повторного наступу з території Білорусі не спостерігається.

Крім того, Білорусь біля кордону з Україною розмістила ешелон нових гаубиць.

У прикордонних районах Білорусі проводять додаткові заходи з інженерного обладнання пунктів пропуску й розгортають додаткові засоби радіоелектронної боротьби.

Водночас у МВС наголошують, що наразі скупчень військ недостатньо, щоб організувати напад. Також не варто боятись якихось конкретних дат, як-от 22 червня.

Зокрема, радник міністра МВС Вадим Денисенко зауважив, що у цей день окупанти робитимуть те ж, що й раніше. Цим він нагадав, що російські військові й так щоденно обстрілюють Україну, вбивають та травмують мирне населення, а також руйнують інфраструктуру.

Варте уваги – чи нападе Білорусь на Україну: дивіться відео