Вірить, що станеться диво: чому Лукашенко істерично почав шукати нафту в Білорусі
Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко дав завдання міністрові природних ресурсів шукати нафту у країні. Ця ідея не нова. Лукашенко вже роками мріє про нафтову незалежність.
Білоруський опозиціонер та заступник голови Об'єднаного перехідного Кабінету Білорусі Павло Латушко розповів 24 Каналу, що Лукашенко у своєму правлінні вже неодноразово повертався до теми добування нафти в Білорусі. Він зауважив, що знайти нафту для самопроголошеного президента був би стратегічний успіх.
Дивіться також Це наша справа з Путіним, – Лукашенко про використання ядерної зброї
Видобування нафти у Білорусі
Павло Латушко зазначив, що Лукашенко вже неодноразово ставив завдання перед міністрами природних ресурсів Білорусі шукати нафту. ЇЇ ніяк не могли знайти, тому міністрів звільняли із посад.
Лукашенко уважає, що за часів радянського союзу із території Білорусі викачані великі об'єми нафти, що не дозволяє зараз мати цей ресурс, як елемент енергетичної безпеки,
– сказав він.
За даними, Білорусі для власних потреб необхідно приблизно 8 мільйонів тонн нафти на рік. Зараз у Гомельській області за рік добувають 1,8 тонни. Для Білорусі цей процес досить дорогий, тому це нерентабельно, але видобування відбувається.
Лукашенко вимагає, щоб цю нафту знайшли. Він вірить, що станеться диво, нафту знайдуть і Білорусь стане більш незалежною,
– розповів опозиціонер.
Павло Латушко вважає, що для інтересів країни дуже добре видобувати нафту на своїй території в достатніх об'ємах, принаймні для власних потреб.
Але з погляду зміцнення режиму – в Лукашенка з'явиться енергетичний фактор підтримки своєї влади,
– підкреслив він.
Новини Білорусі: основне
- У Мінську 24 квітня розпочалися Всебілоруські народні збори. Там Алєксандр Лукашенко вкотре звинувачував Захід у війні в Україні, марив про світові полігони й робив заяви в бік країн Балтії.
- Самопроголошений президент Білорусі визнав, що Росія б'є по енергетичних об'єктах України. Алєксандр Лукашенко заявив, що не вступає у війну проти України на боці Росії через потужні укріплення, мінні поля та значне військове угруповання на кордоні.
- Російська влада опустила "залізну завісу" для чиновників, депутатів і працівників держструктур. Перетин кордону між Росією та Білоруссю ускладнено – потрібно отримати спецдозвіл, але його нікому з чиновників не видають, навіть депутатам держдуми.