"Більше від політики, ніж від права": як Рада реагує на заяви Денісової на закон про олігархів

7 вересня 2021, 16:24
Читать новость на русском

Законопроєкт про олігархів мають проголосувати у другому читанні. Однак депутати підозрюють, що цього не зроблять, оскільки документ має понад тисячу правок, а також перед голосуванням його можуть розглядати у Венеційській комісії.

З листом до Верховної Ради 6 вересня звернулася омбудсман Людмила Денісова. Вона зазначила, що цей законопроєкт обмежує права людей.

До теми Є втручання в особисте життя, – Денісова розкритикувала законопроєкт про олігархів

Як реагує "Голос"

"Я читав лист омбудсмана Денісової. Вона першим пунктом зазначає, що це надмірні повноваження президента. Згоден в цьому питанні. Тут якраз Венеційська комісія зможе дати багато слушних зауважень", – зазначив голова фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Що кажуть у "Слузі народу"

Деякі депутати у "Слузі народу" дивуються, чому конкретно цей законопроєкт зацікавив Денісову. Кажуть, що раніше вона рідко зверталася з такими ініціативами й, мовляв, в цьому є політичні інтереси.

Мені вбачається більше в цій позиції від політики, ніж від права,
– заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Я б радив пані Денісовій концентруватися на захисті прав насамперед простих громадян, а не тих, хто може бути потенційно включеним до переліку олігархів і виконувати свою роботу відповідно до законодавства", – сказав він.

Позиція "Справедливості"

Депутати об'єднання "Справедливість" підозрюють, що монобільшість використовуватиме всі можливі способи для того, щоб затягнути розгляд законопроєкту про олігархів, бо він, мовляв, створює імітацію боротьби з олігархами. В об'єднанні зазначили, що законопроєкт не ухвалять восени.

Зверніть увагу Створили об'єднання "Справедливість": фракцію "Голосу" в Раді покинули 11 депутатів

Як у Верховній Раді реагують на заяви омбудсмана щодо закону про олігархів: дивіться відео

Законопроєкт про олігархів: що відомо

  • У червні 2021 року Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроєкт про статус олігарха в Україні. 
  • Статус олігарха матимуть ті, хто підпадає під такі критерії: бере участь у політичному житті, має вплив на ЗМІ, є монополістом, має у власності 2 мільярди 270 мільйонів гривень.
  • У Верховній Раді готують документ про статус олігарха в Україні до другого читання. На розгляд надали 1 257 правок.