Найгірший зимовий сценарій: наскільки тривалими можуть бути графіки відключень світла
Незалежні оглядачі попереджають, що ця зима буде для України аж ніяк не легшою за попередню. Це стосується і планових відключень електроенергії, і повних блекаутів енергетичної системи.
Таким прогнозом із 24 Каналом поділився Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Він попереджає українців про те, що ця зима буде складнішою за попередню.
Дивіться також Росія накопичує озброєння, – Данілов розповів, якою буде зима
Скільки днів заберуть блекаути
Перше, що варто розуміти в контексті прийдешньої зими та планових відключень електроенергії: навіть у випадку, якщо Росія не завдаватиме ракетних ударів, в найхолодніші тижні року відключення світла будуть тривалішими.
Пояснення в цифрах: Минулого українці в середньому були зі світлом протягом 12 – 16 годин на добу. Однак цього року ця цифра може знизитись до 8 – 12 годин, не враховуючи ракетні удари агресора.
Водночас українські посадовці наголошують, що не варто сподіватися на те, що ворог відмовиться від ракетних атак на енергетичну інфраструктуру.
У випадку масованих ракетних ударів блекаути (повні відключення світла на значній території на невизначений час – 24 Канал) будуть ставатися частіше порівняно із минулим роком, коли таких випадків було лише 2.
Юрій Корольчук про загрозу блекаутів цієї зими: дивіться відео
Експерт наголошує, що обидва минулорічні блекаути були контрольованими. Це означає, що відключення живлення робило саме Укренерго для запобігання масштабніших аварій у енергомережі.
Такі блекаути можуть тривати пів дня, день або навіть три дні. Відповідно, протягом цієї зими українці за найгіршого сценарію можуть прожити до 15 – 20 днів у режимі блекаутів сукупно,
– попередив Корольчук.
Україна готується до важкої зими: про що говорять чиновники
- Станом на середину осені Україна змогла відремонтувати значну частину енергетичну інфраструктуру, пошкоджену обстрілами минулої зими. Однак, за словами енергетиків, в цю зиму наша держава вимушено увійде без додаткових резервів генерації.
- Також Україна намагається підготувати на своїх енергетичних об'єктах три рівні захисту: від вибухової хвилі, він ударних дронів та від влучання ракет. На жаль, цей будівництво завершити до початку зими не вийде через великий обсяг запланованих робіт.
- За оцінками Мустафи Найєма, до кінця року завершиться перший етап будівництва другого рівня захисту від дронів, а до кінця зими усі 22 українські підстанції будуть обладнані цим захистом. Водночас третій рівень захисту підстанцій, за словами чиновника, "не має аналогів у світі" і є вкрай коштовним у виготовленні.