Такі операції готуються дуже прискіпливо, – майор ЗСУ про можливий відхід військ з Бахмута
6 березня президент України Володимир Зеленський провів Ставку Верховного Головнокомандувача. На засіданні обговорили ситуацію на основних напрямках фронту, зокрема, Бахмутському. Було вирішено продовжити оборонну операцію та посилити наші позицій у Бахмуті.
Тим часом в Бахмуті продовжуються важкі бої. Ворог намагався оточити місто з Півночі та з Півдня для того, щоб перекрити шляхи постачання усього, що необхідно для сил оборони. Про це 24 Каналу розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман.
Дивіться також Зеленський зібрав Ставку щодо Бахмута: що запропонували Залужний і Сирський
Бої ведуться за кожну вулицю та будинок
Він зазначив, що стосовно того, наскільки ворог просунувся в самому місті є суперечлива інформація.
Коли тривають бої в місті, то малювати якусь лінію розмежування на мапі дуже складно. Адже бої відбуваються за кожну вулицю та будинок,
– наголосив він.
За його словами, саме зараз українські сили тримають в місті оборону. Навіть, якщо і була команда про відвід військ, то це не буде робитись якимись колонами. І технічні дії щодо наступу чи відходу не оголошуються заздалегідь. Ці документи є таємними всередині Збройних сил.
Гетьман розповів, що на російських пропагандистських каналах обговорювали "розбіжності", які нібито існують у військово-політичному керівництві України.
Але жодних розбіжностей немає. Всі дії ведуться злагоджено. Певна інформація, що виходить зі Ставки Верховного Головнокомандувача, може бути такою, щоб заплутати ворога. Тому краще дочекатись, як будуть розгортатися події,
– підкреслив військовий експерт.
Він нагадав слова Володимира Зеленського, який зазначив, що політичні рішення щодо оборони чи наступу не ухвалюються – лише військові.
"В Росії як робиться: мовляв, взяти місто до якоїсь дати. Ми так не робимо, і будемо воювати стільки, скільки буде потрібно з військової точки зору. А військові рішення ухвалюють Генеральний штаб і Командувач", – зазначив Гетьман.
Місто не триматимуть до останнього військовослужбовця
За словами військового експерта, під час війни є не тільки наступальні, але й оборонні дії. І під час оборони не обов'язково триматись за якусь висоту чи певну координату на мапі.
Краще робити активну оборону – пересувати війська для того, щоб відходити на заздалегідь підготовленні позиції. Позаду Бахмуту є Часів Яр, де вже спорудженні укріплення. Тому це не буде відхід кудись у поле,
– відзначив він.
Майор ЗСУ наголосив, що на відміну від росіян, які свого часу втікали на Харківщині і Херсонщині, українське командування буде проводити, якщо виникне потреба, організований відвід військ.
Це військово-технічна операція складніша, ніж наступ. Тому що її потрібно готувати заздалегідь і дуже прискіпливо. Ніхто не буде тримати місто до останнього військовослужбовця і не дозволить оточити Бахмут з нашими захисниками, якщо буде просування ворога,
– підкреслив він.
Гетьман повідомив, що біля Бахмуту зосереджена дуже велика кількість російських військ. Тому, можливо українські сили почнуть відвід військ. Адже тримати оборону напівзруйнованого міста дуже важко.
Ситуація в Бахмуті: дивіться відео
Окупанти будуть під нашим вогневим контролем
"Звичайно, відходити з міст, а потім знову звільняти від ворога буде важче, але в майже зруйнованому місті неможливо побудувати фортифікацію. Проте, якщо ми навіть відійдемо з Бахмуту, росіянам там буде важко закріпитися", – переконаний він.
На його думку, тоді окупанти у місті будуть перебувати під нашим постійним вогневим контролем.
"З самого початку війни ми знали, що на деяких ділянках доведеться відходити. Може це зараз не відбувається – нам достеменно не відомо. Але якщо навіть станеться, це не є катастрофічним. Це нормальна тактика ведення оборони", – підкреслив Олексій Гетьман.
Дивіться також Що б далі не було з Бахмутом, у Росії вже навряд чи будуть сили продовжувати наступ далі, – ISW
Скільки Росія витратила на рік війни в Україні / Інфографіка 24 каналу
- Українські військові не пішли з Бахмута. Місто досі перебуває під контролем ЗСУ. За словами українського прикордонника, який обороняє місто, окупанти намагаються продавити фланги української оборони і здійснюють атаки з мінометів та артилерії.
- Російські загарбники оточили Бахмут на Донеччині з 3 сторін і продовжують наступати. Однак західний напрямок перебуває під контролем Збройних Сил України. Екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий повідомив, що саме цим маршрутом Україна здійснює майже все постачання міста.
- Глава Пентагону Ллойд Остін запевнив, що Росія переоцінює значення міста-фортеці Бахмута. За його словами, це місто має більше символічне значення в цій війні, ніж оперативне. Він додав, що падіння Бахмута не обов'язково означатиме, що росіяни змінили хід цієї боротьби.