Росіяни відновлюють навички: чому ракетні небезпеки не були тривалими

31 січня 2023, 20:37
Читать новость на русском

По всій Україні 31 січня тричі оголошували повітряну тривогу. Це пов'язано з навчальними польотами МіГ-31 у Росії.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат, передає 24 Канал. Він зазначив, що небезпека з повітря не тривала так довго, як зазвичай після зльотів МіГ-31К. Саме ці винищувачі є носіями ракет "Кинджал".

До теми Франція передає додаткові Caesar, Польща не веде перемовин щодо F-16: хронологія 342 дня війни

"Те, що вони були нетривалими, говорить про те, що це тренувальні польоти. Хтось відновлює навички, виконує якісь інші завдання. Але тривогу в будь-якому разі оголошують", – пояснив Ігнат.

Він додав, що українці вже навчилися визначати: коли повітряна тривога по всій країні, то це ймовірно, загроза від МіГ-31.

Чому не варто ігнорувати сигнал повітряної тривоги

Ігнат розповів, що ППО України не може протидіяти балістичним ракетам, які є на озброєнні у ворога. "Кинджал" на величезній швидкості влучає в ціль.

Коли злітає хоч один Міг-31, то на території всієї України лунає повітряна тривога. Інколи Росія випускає "Кинджали" й ця зброя небезпечна. Виявити й збити її практично неможливо. Ми не маємо засобів, які можуть збивати такі швидкісні ракети, – наголосив Ігнат.

Як Україна може знищувати балістичні ракети

  • За словами речника Повітряних сил, існує найефективніший спосіб ліквідовувати балістичні ракети. Для цього потрібно завдавати ударів по пунктах базування окупантів.
  • Для цього захисникам потрібні безпілотники та далекобійна артилерія.
  • Ігнат додав, що збивати балістичні ракети у небі зможуть комплекси Patriot або SAMP/T.