"Путіна підштовхнув Сі Цзіньпін": чому Китаю вигідна війна в Україні

18 вересня 2022, 11:37
Читать новость на русском

Китай декларує умовний нейтралітет у питанні війни в Україні. Насправді ж саме Сі Цзіньпін дав путіну зелене світло на початок вторгнення в Україну.

Про це 24 каналу розповів російський публіцист з Вашингтона Андрій Піонтковський. Він нагадав, що на початку лютого російський диктатор провів перемовини з лідером Китаю. 

Читайте також Дуже серйозний репутаційний удар: чим образили путіна на саміті ШОС

Після цієї зустрічі очільник кремля почав зухвало висловлюватися у бік України. Зокрема, звертаючись до президента Володимира Зеленського з приводу мінських угорд, путін вжив фразу: "Подобається, не подобається – терпи, моя красунечко".

Сі Цзіньпін підштовхнув путіна (до війни з Україною – 24 канал). Китайському лідеру дуже важливо було поставити експеримент, абсолютно виграшний для нього,
– сказав Піонтковський.

Експеримент Китаю

За словами публіциста, якби здійснилися плани росії про взяття Києва протягом 3 днів, це означало б вихід США зі світової політики. Адже після репутаційної катастрофи в Афганістані та втрати впливу у Східній Європі Вашингтон вже не міг би втримати свої позиції.

У такому разі Сі Цзіньпін приєднав би Тайвань до Китаю вже через два тижні. Ба більше, тайванці самі б принесли йому "ключі" від острова. Адже їм би стало зрозуміло, що про жоден захист з боку США не йдеться і Китай повністю панує у Південно-Східній Азії,
– зазначив Піонтковський.

У випадку програшу путіна Пекін все одно перебуватиме у виграшній позиції.

"А у випадку поразки кремля почнеться період послаблення центральної влади у росії. Китай матиме змогу реалізувати свої давні амбіції і поверне споконвічно китайські землі від Тихого океану до Північного моря, як китайці називають Байкал", – пояснив публіцист.

Для чого Сі Цзіньпін поїхав на ШОС

За його словами, Сі Цзіньпін виграв би у будь-якому разі, отримавши Тайвань або Сибір. Зараз китайський лідер починає усвідомлювати, що йдеться саме про другий варіант.

Піонтковський нагадав відому китайську мудрість: "Якщо довго сидіти на березі річки, то можна побачити трупи ворогів, що пропливають повз".

Китайський лідер і чекав цього моменту. А зараз він поїхав у Самарканд подивитися на цей "труп", який вже явно пливе по ріці,
– сказав публіцист.

Андрій Піонтковський проаналізував зустріч путіна з Сі Цзіньпіном: дивіться відео

"Пригоди" путіна на саміті ШОС

  • Путіна засоромили на саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС), який пройшов в Узбекистані. Лідери інших держав змушували російського диктатора чекати на них. Це кумедно, адже путін регулярно сам використовує цей трюк.
  • Очільник кремля змушений був виправдовуватися за поразки у війні в Україні. 
  • Як розповів політтехнолог Михайло Шейтельман, кремлівський диктатор отримав чергового ляпаса від політика, якого вважав своїм союзником. Так, Сі Цзіньпін заявив, що відтепер Китай буде гарантом територіальної цілісності й суверенітету Казахстану.