Чому ППО Польщі не встигла зреагувати на ракетну загрозу: пояснення військового експерта

17 листопада 2022, 11:30
Читать новость на русском

Під час масованої атаки по Україні 15 листопада дві ракети впали на територію сусідньої Польщі. Наразі найімовірнішою називають версію про те, що це були ракети української ППО, що збивали російські "Калібри" та Х-101.

Ракету ППО дуже важко збити

Можливо, саме тому ППО Польщі і не змогла відреагувати на загрозу для своєї території. Про це 24 каналу розказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан.

Зверніть увагу Наскільки важко відрізнити ракету ППО від ударних: пояснення оглядача

Він пояснив, що відреагувати на протиракету насправді важко, адже у неї дуже велика швидкість прильоту – більша, ніж у ракети, яку вона збиває, а іноді й у кілька разів. Відповідно і збити ракету ППО – завдання високої складності.

Принагідно Світан додав так само складно і навіть майже неможливо збити ракети С-300, які росіяни використовують для атак, б'ють ними по землі, хоч насправді це ракети протиповітряної оборони. У них теж доволі висока швидкість польоту – наші системи навіть не встигають їх засікти, а тому й не збивають. 

Крім того, цією ж особливістю такого роду ракет користується й українська сторона, коли застосовує HIMARS по ворожій території. Річ у тім, що на малій ділянці польоту, на дальності до 100 кілометрів встигнути засікти, а отже і збити ракету практично неможливо. Світан наголосив, що це – неможливо в принципі, незалежно від того натівська система чи наша. 

Повний стрім з Романом Світаном: дивіться відео

Чиї ракети потрапили у Польщу

  • Президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що існує ймовірність того, що у повітряний простір країни потрапила ракета української ППО, але виробили її в Росії. Наразі проводять експертизу, аби визначити напевне. 
  • Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що всі докази є на місці падіння ракет, тож робити попередні висновки немає сенсу. Уламки можуть належати як Росії, так і Україні або ж обом сторонам, тож потрібно дочекатися результатів експертизи
  • Водночас українська сторона просить надати їй доступ до місця падіння ракет, аби вивчати інцидент спільними зусиллями. Крім того, секретар РНБО Олексій Данілов запевнив, що Україна готова передати докази російського сліду. 
  • Тим часом президент України Володимир Зеленський заявив, що не сумнівається – це була не українська ракета або не український ракетний удар.