Навіть попри шторм: Гуменюк пояснила, чому росіяни вивели в море корабель з "Калібрами"
Російські окупанти економлять крилаті ракети "Калібр" морського базування. Проте вони не перестають випробовувати засоби української протиповітряної оборони та готуються до нових атак.
Про це 24 Каналу розповіла речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк, додавши, що ворог використовує тактичну авіацію. Зокрема ввечері 8 лютого вдалося збити керовану авіаційну ракету Х-59, яка летіла на Дніпропетровщину.
Дивіться також Росія втрачає оперативні можливості, – ВМС про знищення кораблів Чорноморського флоту
Чому Росія виводить кораблі навіть у шторм
"Ворог намагався продемонструвати силу, тому навіть попри шторм, коли погода стає трішки кращою, він вивів надводний ракетоносій – фрегат "Адмірал Макаров", 8 ракет типу "Калібр" готові до застосування", – розповіла Наталія Гуменюк.
Це означає, що окупанти планують втримувати напругу в Чорному морі. Це вони роблять, використовуючи тактичну авіацію. Наприклад, ракету Х-59 випустили з моря для атаки на Дніпропетровщину. Такі факти є свідченням того, що ворог не припинить свій терор і не перестане випробовувати системи та підрозділи протиповітряної оборони України.
Також це можна пов'язати з бажанням тримати нас в постійній напрузі, та з пошуком нових маршрутів руху снарядів, ракет або дронів під час наступних атак,
– додала Гуменюк.
За її словами, цілком очевидно, що наступні атаки будуть. Ворогу тільки потрібен час, щоб акумулювати свої зусилля. Україна вже спостерігала за рухом вантажних бортів з Тегерану до Москви. Це також може бути пов'язано з постачанням частин, з яких окупанти вже на своїй території збирають дрони-камікадзе, або з постачанням уже готових виробів.
Україна завдає Росії серйозних втрат у Чорному морі
- Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук наголосив, що знищення ворожих суден позначилось на оперативних можливостях Росії у Чорному морі. Наприклад, через ураження ракетоносіїв "Аскольд" і "Ростов-на-Дону" ворог не може використовувати їх для атак. Також знизились ризики висадки десанту, а загалом від початку повномасштабної війни Україна вивела з ладу 33% бойових кораблів Чорноморського флоту.
- Україна фактично відрізала Росії шлях до Севастополя, який був головною логістичною базою окупантів. Проблеми є не тільки з військовою інфраструктурою, а й з цивільною, наприклад з провізією. Ракети "Калібр" також залишилися у Севастополі, тому росіяни щоразу змушені сильно ризикувати, коли їх завантажують.
- Внаслідок спецоперації ГУР вдалося знищити російський катер "Івановєц". Його вартість близько 70 – 80 мільйонів доларів. Також ворог втратив боєкомплект, який був на борту та, ймовірно, екіпаж. У ГУР назвали це провалом для всього Чорноморського флоту.