“Василь Биков” дочекається своїх дронів, – Чубаров відреагував на агресію росіян в Чорному морі
Погрози Росії торговельним кораблям та зупинка таких суден з метою перевірки суперечить міжнародному морському праву. Світ повинен відреагувати на інцидент.
Про це 24 Каналу сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Російська сторона намагається вивести протистояння у питанні зернової угоди навіть не на рівень шантажу, а відвертого залякування, і обов'язково отримає по заслугах.
Дивіться також Потрібна допомога країн НАТО: як можна захистити "зерновий коридор" у Чорному морі
"Декілька тижнів тому якраз проти корабля "Василь Биков" була атака українськими дронами, тож я думаю цей корабель ще дочекається своєї черги. Сподіваюся, що європейські держави, які несуть обов'язки дотримання міжнародного морського права належним чином відреагують на інцидент", – мовив голова Меджлісу.
Світ не повинен мовчати
Сьогодні росіяни створили інцидент, але ще не перейшли до дій, які можна вважати прямим порушенням міжнародного морського права. Водночас не варто чекати грубих порушень – реагувати на агресивну поведінку ворожої держави треба зараз.
"Якщо дозволити росіянам навіть на регіональному рівні брутально ігнорувати міжнародне право – це може мати погані наслідки для усієї світової економіки. Випадок стане прецедентом для здійснення подібних протиправних дій в інших зонах морських торговельних шляхів", – застеріг Чубаров.
НАТО має захистити торговельні кораблі у Чорному морі: дивіться відео
Він зазначив, що очікує чіткого реагування країн НАТО, зокрема й певних кроків партнерів, які забезпечать безпеку торговельних кораблів у Чорному морі, ймовірно, із залученням військового потенціалу Альянсу.
Шантаж Росії у Чорному морі: останнє
- 13 серпня Росія заявила, що вона примусово зупинила судно, яке рухалось в український Ізмаїльський морський торговельний порт. Мовиться про суховантажне судно "Сукра Окан" під прапором Палау.
- Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук повідомив, що почалася реєстрація на рух суден безпечним коридором у Чорному морі. Він наголосив, що усе відбуватиметься під контролем ЗСУ. Крім того, власників суден та капітанів попередили, яка небезпека може бути під час руху.
- 17 липня 2023 року Росія заявила про вихід із зернової угоди. Далі у Кремлі стверджували, що вважатимуть всі судна, що після 20 липня прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, перевізниками військових вантажів.