Куди може долетіти ATACMS: карта з радіусом дії далекобійних ракет
У ЗМІ повідомили, що Джо Байден дозволив Україні використовувати ракети ATACMS для ударів вглиб території Росії. Американські ракети мають радіус дії до 300 кілометрів.
Отже, Україна може уразити десятки військових об'єктів на території країни-агресорки. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на мапи, опубліковані в мережі раніше.
До теми Україна зможе бити ракетами ATACMS по Росії: що відомо про цей вид зброї
Радіус дії ATACMS
Увечері 17 листопада журналісти NYT, посилаючись на власні джерела, заявили, що Джо Байден надав дозвіл Україні бити по Росії далекобійними ракетами ATACMS. Ракети, які Україна отримала від США в межах військової допомоги, має максимальний радіус дії до 306 кілометрів. Отже, під ударом можуть опинитися 10 регіонів Росії.
Радіус дії ракет ATACMS / Мапа "Скринька Пандори"
Раніше аналітики Інституту вивчення війни опублікували перелік об'єктів, які можуть уразити ракети ATACMS. Мовиться про 245 військових об'єктів, серед яких – 16 авіабаз. На інтерактивній мапі також позначили склади, місця базування російських бригад і полків, штаби, командні пункти, військові заводи та низку інших об'єктів.
Об'єкти на території Росії в радіусі дії ATACMS / Скриншот мапи ISW
Варто наголосити, що об'єкти в тимчасово окупованому Криму також потрапляють в радіус ураження далекобійних ракет.
До речі, у ЗМІ повідомляють, що Франція і Британія теж дозволили Україні бити по Росії ракетами SCALP/Storm Shadow.
Чи не запізно для допомоги
Часом на Заході пояснювали, мовляв, навіщо давати дозвіл на удари цими ракетами, якщо росіяни передислокували свої об'єкти в зоні можливого ураження. Але дещо неможливо змінити. Наприклад, дальність польоту російських літаків: вона все одно залишиться до 600 кілометрів, а гелікоптерів – до 450 – 480. Тож росіяни будуть змушені тримати свою авіацію в радіусі ураження ракет. А боєкомплект до неї також буде або на самому аеродромі, або десь поруч. Оскільки його розвантаження відбувається тільки на аеродромах, можна вдарити по ворогові в момент переміщення.
ЗСУ довели, що майстерно використовують ATACMS для ударів по аеродромах. Уперше ці ракети застосували восени 2023 року для ударів по аеродромах у Бердянську та Луганську. Це були далекобійні американські ракети з касетними суббоєприпасами. А далі був аеродром у Джанкої.
За словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, на території Росії можна знищувати системи радіолокаційної розвідки, радіоелектронної боротьби та системи протиповітряної оборони.